Pierwsza Szkoły Trenerów w 1999 roku była olbrzymim wydarzeniem dla młodego stowarzyszenia. Jedna wielka sytuacja edukacyjna dla uczestników (a uczyły się i pracowały równolegle dwie grupy z odmiennym programem), Rady Programowej, która na bieżąco monitorowała przebieg szkoleń i wprowadzała modyfikacje oraz naszych sponsorów, którzy obdarzyli STOP wielkim zaufaniem.

To pierwsze wydarzenie jest dla nas inspiracją aż do dzisiaj. Na przestrzeni lat wiele rzeczy zostało zmodyfikowanych i ulepszonych to jednak wartości, jakie nam przyświecały od początku idei powstania szkoły nie zmieniły się, a absolwenci naszej Szkoły cieszą się zasłużoną renomą.

19 Szkoła (2016-2017)

Superwizorka: Jolanta Woźnicka
Opiekunka procesów: Małgorzata Borowska
Miejsce: Warszawa, Wilga (trening interpersonalny)
Trening zadaniowy: 26-27 maja 2017, Lublin (Zobacz: OGŁOSZENIE)

HARMONOGRAM

  1. 8-12 listopada 2016 – Trening interpersonalny (40h)
  2. 2-4 grudnia 2016 – Proces grupowy jako narzędzie edukacji dorosłych (24h)
  3. 27-29 stycznia 2017 – Facylitacja pracy grupowej (24h)
  4. 17-19 lutego 2017 – Metodologia uczenia osób dorosłych (20h), Nowe technologie w procesie uczenia dorosłych (4h)
  5. 10-12 marca 2017 – Prezentacje trenerskie – odkrywanie własnego stylu pracy z grupą (20h), Flipowanie (4h)
  6. 7-9 kwietnia 2017 – Szkolenie jako narzędzie zmiany społecznej – projektowanie szkolenia (24h)
  7. 12-14 maja 2017 – Etiudy szkoleniowe (24h)
  8. 26-27 maja 2017 – Trening zadaniowy „Rozwój w biały dzień!” w Lublinie
  9. 26-27 sierpnia 2017 – Podsumowanie szkoły i plan rozwoju (16h)

Więcej:

ABSOLWENTKI i ABSOLWENCI

  1. Anna Bugalska
  2. Dariusz Figura
  3. Karolina Grzegorzak
  4. Paulina Kobza-Prot
  5. Agnieszka Modzelewska
  6. Marcin Piotrowski
  7. Agata Tkaczyk
  8. Marta Turska

18 Szkoła (2016)

Superwizorka: Agnieszka Szelągowska
Opiekunka procesów: Jolanta Woźnicka
Miejsce: Warszawa, Otrębusy (trening interpersonalny)
Trening zadaniowy: 17-18 czerwca 2016, Gdańsk i Sopot (Zobacz: OGŁOSZENIE)

HARMONOGRAM

  1. 20-24 stycznia 2016 – Trening interpersonalny (40 h)
  2. 5-7 lutego 2016 – Podsumowanie procesu grupowego
  3. 19-21 lutego 2016 – Facylitacja pracy grupowej (20 h)
  4. 18-20 marca 2016 – Metodologia uczenia osób dorosłych (20 h)
  5. 6 kwietnia 2016 – Webinarium „Metody włączania osób z niepełnosprawnościami do szkoleń dla osób dorosłych w grupach mieszanych” (1 h)
  6. 22-24 kwietnia 2016 – Badanie potrzeb i projektowanie programu szkoleniowego (20 h)
  7. 13-15 maja 2016 – Prezentacje trenerskie, odkrywanie własnego stylu w pracy z grupą (20 h)
  8. 10-12 czerwca 2016 – Etiudy szkoleniowe (26 h)
  9. 27 września 2016 – Webinarium: „Korzystanie z nowych technologii w procesie uczenia” (1 h)
  10. 30 września – 1 października 2016 – Podsumowanie szkoły i plan rozwoju trenerskiego (18 h)

Więcej:

ABSOLWENCI

  1. Anna Chmielewska
  2. Marta Florkowska
  3. Joanna Gus
  4. Małgorzata Leszko
  5. Aleksandra Magryta
  6. Justyna Piwko
  7. Mateusz Przywara
  8. Dominika Rypa
  9. Joanna Stankiewicz

 

17 Szkoła (2015)

Superwizorka: Ewa Jasińska
Opiekunka procesów: Iwona Zaborowska
Miejsce: Warszawa, Otrębusy (trening interpersonalny)
Trening zadaniowy: 4-5 września 2015 na Pomorzu (Zobacz: OGŁOSZENIE)

HARMONOGRAM

  1. 17-21 lutego 2015 – Trening interpersonalny (40 h)
  2. 20-22 marca 2015 – Proces grupowy (20 h)
  3. 10-12 kwietnia 2015 – Potrzeby a projektowanie procesu edukacyjnego (20 h)
  4. 8-10 maja 2015 – Trener jako ORGANIZATOR, planowanie „Doświadczenia” (20 h)
  5. 29-31 maja 2015 – Trener jako FACYLITATOR, przygotowanie „Obserwacji” (20 h)
  6. 18-20 czerwca 2015 – Trener jako EKSPERT, budowanie „Uogólnienia” (20 h)
  7. 10-12 lipca 2015 – Trener jako COACH, planowanie „Zastosowania” (20 h)
  8. 4-5 września 2015 – Trening zadaniowy
  9. 4-5 października 2015 – Podsumowanie szkoły (12 h)

Więcej:

ABSOLWENCI

  1. Przemek Dziewitek
  2. Adam Grzymisławski
  3. Agnieszka Jarmuł
  4. Karolin Jastrzębska-Mitzner
  5. Katarzyna Karwacka
  6. Karolina Kochanowska
  7. Iwona Konieczny
  8. Luiza Kończyk
  9. Stanisław Niemojewski
  10. Agnieszka Radzimska-Kowalik
  11. Agata Sawka
  12. Robert Sroka
  13. Karolina Szczepaniak
  14. Krzysztof Ślebioda

 

16 Szkoła (2014-2015)

Superwizorka: Agnieszka Zarzycka
Opiekunka procesów: Monika Hausman-Pniewska
Miejsce: Warszawa, Otrębusy (trening interpersonalny)
Trening zadaniowy: 20-21 marca 2015 w Połczynie-Zdroju (woj. zachodniopomorskie)

HARMONOGRAM

  1. 26 kwietnia 2014 – Wprowadzenie do Szkoły Trenerskiej STOP (Marta Henzler)
  2. 11-15 maja 2014 – Trening interpersonalny (Agnieszka Zarzycka)
  3. 14-15 czerwca 2014 – Proces grupowy (Agnieszka Zarzycka)
  4. 5-7 września 2014 – Facylitacja (Agnieszka Szelągowska)
  5. 17-19 października 2014 – Metodologia uczenia dorosłych (Rafał Świeżak)
  6. 21-23 listopada 2014 – Projektowanie szkolenia (Lidia Kuczmierowska)
  7. 16-18 stycznia 2015 – Etiudy szkoleniowe (Katarzyna Sekutowicz)
  8. 20-21 marca 2015 – Trening zadaniowy
  9. 22-24 maja 2015 – Rozwój (Agnieszka Zarzycka)

Więcej:

ABSOLWENTKI

  1. Zenona Bańkowska
  2. Weronika Chodacz
  3. Urszula Herbich
  4. Ewa Kołodziejczyk
  5. Lidia Korbus
  6. Kinga Latocha
  7. Julita Maciocha
  8. Anna Pikus
  9. Agnieszka Sosińska

 

15 Szkoła (2013-2014)

Superwizorka: Agnieszka Szelągowska
Opiekunka procesów: Monika Bełdowska
Miejsce: Warszawa, Otrębusy (trening interpersonalny)
Trening zadaniowy: 27-28 września 2014 w Brwinowie (woj. mazowieckie) pt. „Poszerzamy horyzonty”

HARMONOGRAM

  1. 2-6 października 2013 – Trening interpersonalny (Agnieszka Zarzycka)
  2. 25-27 października 2013 – Proces grupowy (Agnieszka Zarzycka)
  3. 15-17 listopada 2013 – Facylitacja pracy grupowej (Agnieszka Szelągowska)
  4. 24-26 stycznia 2014 – Metodologia uczenia dorosłych (Rafał Świeżak)
  5. 21-23 lutego 2014 – Projektowanie programu szkoleniowego i badanie potrzeb (Katarzyna Sekutowicz)
  6. 14-16 marca 2014 – Prezentacje trenerskie – odkrywanie własnego stylu pracy z grupą (Rafał Świeżak)
  7. 11-13 kwietnia 2014 – Etiudy szkoleniowe (Agnieszka Szelągowska)
  8. 27-28 września 2014 – Trening zadaniowy
  9. 25-26 października 2014 – Podsumowanie szkoły i plan rozwoju trenerskiego (Agnieszka Szelągowska)

Więcej:

ABSOLWENCI

  1. Ewelina Bartosik
  2. Anna Biernat
  3. Katarzyna Fusiek
  4. Dorota Jasińska
  5. Michał Kłopocki
  6. Jurgita Kraużlis
  7. Anna Łukawska-Adamczyk
  8. Aneta Makowska
  9. Sylwia Matuszko
  10. Agnieszka Mądrakiewicz-Stanek
  11. Adriana Niedoszewska
  12. Anna Rymarowicz
  13. Anna Stanaszek
  14. Kinga Wołotkiewicz

 

 

14 Szkoła (2012-2013)

Superwizor: Dariusz Fijołek
Miejsce: Warszawa
Trening zadaniowy: 8-9 czerwca 2013 w Lublinie (woj. lubelskie)

HARMONOGRAM

  1. 3-7 października 2012 – Trening interpersonalny (Agnieszka Zarzycka)
  2. 23-24 listopada 2012 – Rola trenera i moderatora w organizacji pozarządowej (Maja Branka)
  3. 6-8 grudnia 2012 – Facylitacja pracy grupowej (Agnieszka Szelągowska)
  4. 4-5 stycznia 2013 – Prezentacja trenerska (Dariusz Fijołek)
  5. 15-16 lutego 2013 – Metodologia prowadzenia szkoleń (Dariusz Fijołek)
  6. 15-16 marca 2013 – Projektowanie programu szkoleniowego cz. 1 (Lidia Kuczmierowska)
  7. 19-20 kwietnia 2013 – Projektowanie programu szkoleniowego cz. 2 (Lidia Kuczmierowska)
  8. 23-25 maja 2013 – Etiudy szkoleniowe (Katarzyna Sekutowicz)
  9. 8-9 czerwca 2013 – Trening zadaniowy
  10. 14 września 2013 – Podsumowanie szkoły i plan rozwoju na przyszłość (Dariusz Fijołek)

ABSOLWENCI

  1. Mateusz Czapigo
  2. Karolina Dziełak-Żakowska
  3. Edyta Gogół
  4. Agata Jałosińska
  5. Dorota Kondiuch
  6. Monika Makowiecka
  7. Katarzyna Ostrowska
  8. Antonina Rysiewicz
  9. Małgorzata Woźny

 

 

13 Szkoła (2011-2012)

Superwizorka: Maja Branka
Miejsce: Łowicz
Trening zadaniowy: 25-26 maja 2012 w Tczewie (woj. pomorskie) pt. „STOPniowo do zmiany”

HARMONOGRAM

  1. 26-30 września 2011 – Ja w grupie – Trening interpersonalny (Agnieszka Zarzycka)
  2. 21-23 października 2011 – Ja w procesie edukacyjnym (Maja Branka)
  3. 18-20 listopada 2011 – Ja w roli eksperckiej (Małgorzata Borowska)
  4. 2-4 grudnia 2011 – Ja w procesie komunikacji (Agnieszka Szelągowska)
  5. 20-22 stycznia 2012 – Ja jako edukator/edukatorka (Ewa Jasińska)
  6. 24-26 lutego 2012 – Planowanie programu szkoleniowego (Katarzyna Gorzędowska)
  7. 23-25 marca 2012 – Ja jako trener/trenerka wspierająca różnorodność (Maja Branka)
  8. 19-22 kwietnia 2012 – Ja w roli trenera/ki – Etiudy szkoleniowe (Katarzyna Sekutowicz)
  9. 6-7 lipca 2012 – Ja i mój rozwój trenerski (Agnieszka Szelągowska)

ABSOLWENCI

  1. Magdalena Domagalska
  2. Alicja Jabłonowska
  3. Hanna Jurczak
  4. Norbert Krzykawski
  5. Marcin Mitzner
  6. Ewa Głodowska-Morawska
  7. Bartosz Puchowski
  8. Benona Skrzypek
  9. Ewa Zbroja

 

 

12 Szkoła (2011-2012)

Superwizorka: Katarzyna Sekutowicz
Miejsce: Warszawa
Trening zadaniowy: 24-25 lutego 2012 w Elblągu (woj. warmińsko-mazurskie) pt. „STOP! Przystanek Elbląg”

HARMONOGRAM

  1. 19-23 lutego 2011 – Ja w procesie grupowym – trening interpersonalny (Agnieszka Zarzycka, Katarzyna Sekutowicz)
  2. 18-20 marca 2011 – Ja jako trener/trenerka (Katarzyna Czayka-Chełmińska, Katarzyna Sekutowicz)
  3. 8-10 kwietnia 2011 – Ja jako obserwator/obserwatorka procesu grupowego (Barbara Chruślicka, Jacek Jakubowski – wykład)
  4. 19-22 maja 2011 – Ja jako facylitator/facylitatorka (Agnieszka Książek, Maja Branka – wykład)
  5. 24-26 czerwca 2011 – Ja jako edukator/edukatorka (Katarzyna Gorzędowska, Dominika Cieślikowska – wykład)
  6. 16-18 września 2011 – Ja jako planista (Barbara Szczerbińska, Piotr Henzler – wykład)
  7. 7-9 października 2011 – Ja jako trener/trenerka wspierająca różnorodność (Maja Branka)
  8. 25-27 listopada 2011 – Ja jako praktyk – Etiudy szkoleniowe (Agnieszka Książek, Katarzyna Sekutowicz, Rafał Świeżak – wykład)
  9. 23-25 marca 2012 – Ja w przyszłości (Katarzyna Czayka-Chełmińska, Katarzyna Sekutowicz)

ABSOLWENCI

  1. Magdalena Chrzczonowicz
  2. Anna Czyżewska
  3. Agata Dembek
  4. Alicja Gawinek
  5. Dariusz Ignatowicz
  6. Tomasz Kosmala
  7. Agnieszka Majewska
  8. Piotr Omalecki
  9. Bartosz Rief
  10. Magdalena Tędziagolska

 

 

Szkoła trenerska – Trener sTOP (2010-2012)

Szkoła trenerska na poziomie podstawowym odbywająca się w ramach projektu „Trener sTOP” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Opiekunka szkoły: Małgorzata Czarnecka
Miejsce: Chyliczki
Trening zadaniowy: 16-17 marca 2012 w Czarnkowie (woj. wielkopolskie) pt. „Tworzę, działam, rozwijam się. Czarnkowska Akcja Szkoleniowa”

HARMONOGRAM

  1. 8-12 grudnia 2010 – Trening interpersonalny (Agnieszka Zarzycka, Małgorzata Czarnecka)
  2. 14-15 stycznia 2011 – Proces i dynamika szkoleń (Agnieszka Zarzycka)
  3. 3-5 lutego 2011 – Komunikacja (Barbara Chruślicka)
  4. 4-6 lutego 2011 – Prowadzenie szkoleń – narzędzia pracy trenera (Agnieszka Szelągowska)
  5. 8-10 kwietnia 2011 – Prowadzenie szkoleń – metodyka prowadzenia szkoleń (Krzysztof Kondracki)
  6. 20 maja 2011 – Identyfikacja potrzeb szkoleniowych (Katarzyna Sekutowicz)
  7. 21 maja 2011 – Ewaluacja szkoleń (Katarzyna Sekutowicz)
  8. 3-5 czerwca 2011 – Projektowanie szkolenia (Katarzyna Gorzędowska)
  9. 17-18 września 2011 – Metody szkoleniowe (Katarzyna Gorzędowska)
  10. 27-29 października 2011 – Etiudy szkoleniowe (Agnieszka Zarzycka, Katarzyna Czayka-Chełmińska)
  11. 16-17 marca 2012 – Trening zadaniowy

ABSOLWENCI

  1. Sylwia Biernacka
  2. Adam Ciniewicz
  3. Paulina Cylka
  4. Anna Dąbrowska
  5. Lilliana Helwich
  6. Adam Markuszewski
  7. Piotr Pniewski
  8. Maciej Puławski
  9. Patrycja Romaniuk
  10. Katarzyna Rżanek
  11. Ewelina Turkowska-Płowczyk

 

 

11 Szkoła (2010-2011)

Superwizorka: Agnieszka Zarzycka
Miejsce: Łowicz
Trening zadaniowy: 24-25 marca 2011 w Człuchowie i Debrznie (woj. pomorskie) pt. „Przestrzenie Rozwoju Partycypacji Społecznej”

HARMONOGRAM

  1. 21-25 kwietnia 2010 – Trening interpersonalny (Agnieszka Zarzycka)
  2. 22-23 maja 2010 – Proces i dynamika szkolenia (Agnieszka Zarzycka)
  3. 18-20 czerwca 2010 – Komunikacja interpersonalna oraz rozwiązywanie konfliktów (Barbara Chruślicka)
  4. 3-5 września 2010 – Narzędzia pracy trenera (Katarzyna Czayka-Chełmińska)
  5. 8-10 października 2010 – Jak uczą się dorośli (Ewa Jasińska)
  6. 5-7 listopada 2010 – Projektowanie szkolenia (Katarzyna Sekutowicz)
  7. 14-15 stycznia 2011 – Metody szkoleniowe (Katarzyna Sekutowicz)
  8. 25-27 lutego 2011 – Etiudy szkoleniowe (Agnieszka Zarzycka, Katarzyna Sekutowicz)
  9. 21-22 maja 2011 – Etiudy szkoleniowe (Agnieszka Borek)

ABSOLWENCI

  1. Monika Chrzczonowicz
  2. Anna Huminiak
  3. Marcin Grudzień
  4. Paulina Jabłonowska
  5. Joanna Kubiaczyk
  6. Katarzyna Lipka-Szostak
  7. Krzysztof Lubiniecki
  8. Magdalena Misztal
  9. Katarzyna Patoleta
  10. Bogusław Pyzocha
  11. Marek Romaniec
  12. Dorota Sawicka
  13. Marta Wolińska

 

 

10 Szkoła (2009-2010)

Superwizorka: Agnieszka Zarzycka
Miejsce: Warszawa
Trening zadaniowy: 13-14 czerwca 2010 w Ełku (woj. warmińsko-mazurskie) pt. „STOPa wzrostu, czyli szkolenia z umiejętności społecznych”

HARMONOGRAM

  1. 30 września – 4 października 2009 – Trening interpersonalny (Agnieszka Zarzycka)
  2. 23-24 października 2009 – Proces i dynamika szkolenia (Barbara Chruślicka)
  3. 24-25 listopada 2009 – Komunikacja interpersonalna (Barbara Chruślicka)
  4. 29-31 stycznia 2010 – Trener jako facylitator i ekspert (Dariusz Fijołek)
  5. 19-21 lutego 2010 – Jak uczą się dorośli (Ewa Jasińska)
  6. 12-14 marca 2010 – Projektowanie szkolenia (Katarzyna Sekutowicz)
  7. 9-10 kwietnia 2010 – Metody szkoleniowe (Katarzyna Sekutowicz)
  8. 7-9 maja 2010 – Etiudy szkoleniowe (Agnieszka Zarzycka, Dariusz Fijołek)

ABSOLWENCI

  1. Marta Grygorczyk
  2. Ewa Jakubowska-Lorenz
  3. Małgorzata Kijak-Olechnicka
  4. Magdalena Kołodziejczyk
  5. Magdalena Mazur
  6. Karolina Michalska
  7. Karolina Pluta
  8. Przemek Sendzielski
  9. Urszula Skośkiewicz
  10. Marta Szotkowska
  11. Aleksandra Warsztocka

 

9 Szkoła (2009-2010)

Superwizorka: Lidia Kuczmierowska
Miejsce: Sulejówek, Łowicz
Trening zadaniowy: 15-16 lutego 2010 w Olsztynie (woj. warmińsko-mazurskie) pt. KalejdoSTOP szkoleń

HARMONOGRAM

  1. 15-19 kwietnia 2009 – Trening interpersonalny (Agnieszka Zarzycka)
  2. 8-9 maja 2009 – Proces i dynamika szkolenia (Barbara Chruślicka)
  3. 29-30 maja 2009 – Komunikacja interpersonalna (Barbara Chruślicka)
  4. 19-21 czerwca 2009 – Trener jako facylitator i ekspert (Dariusz Fijołek)
  5. 18-20 września 2009 – Jak uczą się dorośli (Ewa Jasińska)
  6. 16-18 październik 2009 – Projektowanie szkolenia (Lidia Kuczmierowska)
  7. 20-22 listopada 2009 – Metody szkoleniowe (Lidia Kuczmierowska)
  8. 11-13 grudnia 2009 – Etiudy szkoleniowe (Lidia Kuczmierowska)

ABSOLWENCI

  1. Anna Bielecka
  2. Krzysztof Getka
  3. Anna Graczyk-Osowska
  4. Anna Jarzębska
  5. Tomasz Kochan
  6. Przemysław Kuklicz
  7. Anna Kula
  8. Martyna Markiewicz
  9. Magdalena Plewowska
  10. Anna Skocz
  11. Anna Suchorab
  12. Iwona Zawadzka

 

8 Szkoła (2008-2009)

Superwizor: Dariusz Fijołek
Miejsce: Łowicz
Trening zadaniowy: 12-13 marca 2009 w Olsztynie (woj. warmińsko-mazurskie) pt. Zmiana STOProcent, czyli szkolenia dla społeczności Olsztyna

HARMONOGRAM

  1. 11-13 kwietnia 2008 – Warsztat wprowadzający do idei STOP (Barbara Szczerbińska i Dariusz Fijołek)
  2. 16-21 maja 2008 – Trening interpersonalny (Agnieszka Zarzycka i Marian Wątroba)
  3. 12-15 czerwca 2008 – Komunikowanie się z grupą (Agnieszka Szelągowska i Dariusz Fijołek)
  4. 11-14 września 2008 – Szkolenie jako narzędzie zmiany (Lidia Kuczmierowska i Katarzyna Czayka-Chełmińska)
  5. 16-18 października 2008 – Metodologia prowadzenia szkoleń (Ewa Jasińska i Agnieszka Szelągowska)
  6. 13-16 listopada 2008 – Metody szkoleniowe (Lidia Kuczmierowska i Katarzyna Czayka-Chełmińska)
  7. 18-21 grudnia 2008 – Prezentacja trenerska (Maja Branka i Marcin Dadel)
  8. 17-18 kwietnia 2009 – Ewaluacja i zakończenie szkoły

ABSOLWENCI

GRUPA 1:

  1. Dorota Bregin
  2. Joanna Kowalska
  3. Kamila Kulpa
  4. Dorota Kuriata
  5. Michał Mach
  6. Beata Marzec
  7. Borys Niemczewski
  8. Maria Nowak
  9. Anna Płoszaj
  10. Natalia Sarata
  11. Marlena Turlewicz
  12. Bożena Wasilewska

GRUPA 2:

  1. Julia Dmeńska
  2. Ewa Furgał
  3. Jarosław Greser
  4. Aneta Krawczyk
  5. Urszula Kosińska
  6. Agnieszka Lisikiewicz
  7. Michalina Laskowska
  8. Izabela Mańkowska-Salik
  9. Joanna Pytel
  10. Dorota Rybczyk-Heinz
  11. Grzegorz Wójkowski
  12. Katarzyna Żmijewska

 

7 Szkoła (2007-2008)

Superwizor: Dariusz Fijołek
Miejsce: Łowicz
Trening zadaniowy: 3-4 kwietnia 2008 w Nowym Mieście Lubawskim (woj. warmińsko-mazurskie) pt. Akademia Umiejętności Lokalnej Społeczności

HARMONOGRAM

  1. 10-15 kwietnia 2007 – Trening interpersonalny – 1 grupa (Elżbieta Sołtys)
  2. 17-22 kwietnia 2007 – Trening interpersonalny – 2 grupa (Elżbieta Sołtys)
  3. 25-27 maja 2007 – Jak pracuje grupa szkoleniowa? -(Marian Wątroba i Barbara Chruślicka)
  4. 14-17 czerwca 2007 – Prowadzenie grupy szkoleniowej (Agnieszka Szelągowska i Dariusz Fijołek)
  5. 6-9 września 2007 – Metodologia prowadzenia szkoleń (Ewa Jasińska i Dariusz Fijołek)
  6. 18-21 października 2007 – Projektowanie programu szkoleniowego (Katarzyna Czayka-Chełmińska, Małgorzata Leszczyńska, Katarzyna Sekutowicz)
  7. 8-11 listopada 2007 – Metody szkoleniowe (Katarzyna Czayka-Chełmińska, Małgorzata Leszczyńska, Katarzyna Sekutowicz)
  8. 13-16 grudnia 2007 – Prezentacja trenerska (Natalia de Barbaro i Dariusz Fijołek)
  9. 9-10 maja 2008 – Ewaluacja i zakończenie szkoły

ABSOLWENCI

GRUPA 1:

  1. Grzegorz Basarab
  2. Monika Dolacińska
  3. Anna Krok
  4. Zbigniew Łukaszewski
  5. Monika Madejska
  6. Maria Makowska
  7. Wojciech Makowski
  8. Dorota Poniatowska
  9. Paweł Krzywicki
  10. Tomasz Rybicki
  11. Dorota Świerblewska
  12. Agnieszka Zowczak

GRUPA 2:

  1. Lena Chotkiewicz
  2. Agnieszka Drożdzal
  3. Monika Falej
  4. Maciej Felski
  5. Piotr Henzler
  6. Anna Ryba
  7. Ewa Malinowska
  8. Michał Piotrowski
  9. Stanisława Retmaniak
  10. Martyna Tochowicz
  11. Łukasz Wachowski
  12. Tomasz Zadurski

 

6 Szkoła (2006-2007)

Superwizor: Dariusz Fijołek
Miejsce: Łowicz
Trening zadaniowy: 15-16 marca 2007 w Słupnie i Liszynie (woj. mazowieckie) pt. Spotkanie Myśli, Umiejętności i Aktywności SUMA

HARMONOGRAM

  1. 28 kwietnia – 3 maja 2006 – Trening interpersonalny (Elżbieta Sołtys i Darek Fijołek)
  2. 9-11 czerwca 2006 – Proces grupowy (Barbara Chruślicka)
  3. 6-9 lipca 2006 – Prowadzenie grupy szkoleniowej – facylitacja (Katarzyna Czayka-Chełmińska i Ewa Jasińska)
  4. 14-17 września 2006 – Metodologia (Darek Fijołek i Ewa Jasińska)
  5. 12-15 października 2006 – Projektowanie programów szkoleniowych (Katarzyna Czayka-Chełmińska i Katarzyna Sekutowicz)
  6. 16-19 listopada 2006 – Prezentacja trenerska (Darek Fijołek i Maja Branka)

ABSOLWENCI

  1. Tomasz Antosiak
  2. Monika Bełdowska
  3. Kinga Boenning
  4. Ewa Chromniak
  5. Aleksandra Daszkowska
  6. Joanna Maria Jakubowska
  7. Wioletta Gawrońska
  8. Anna Paulina Kozłowska
  9. Ewa Kwiesielewicz
  10. Małgorzata Leszczyńska
  11. Małgorzata Łukaszewska
  12. Marta Makuch
  13. Szymon Osowski
  14. Mirella Panek
  15. Leszek Pawlęga
  16. Marcin Skonieczka
  17. Dominika Smolnik
  18. Iwona Stefańczyk
  19. Agata Szagdaj
  20. Kinga Zglinicka

 

5 Szkoła (2005-2006)

Superwizor: Dariusz Fijołek
Miejsce: Łowicz
Trening zadaniowy: 31 marca 2006 w Garwolinie (woj. mazowieckie)

HARMONOGRAM

  1. 13-17 kwietnia 2005 – Trening interpersonalny
  2. 20-22 maja 2005 – Jak pracuje grupa szkoleniowa?
  3. 16-19 czerwca 2005 – Prowadzenie grupy szkoleniowej
  4. 7-11 września 2005 – Metodologia prowadzenia szkoleń
  5. 19-23 października 2005 – Projektowanie programu szkoleniowego
  6. 24-27 listopada 2005 – Prezentacja trenerska
  7. 13 maja 2006 – Sesja ewaluacyjna szkoły (zakończenie)

ABSOLWENCI

  1. Olga Bogacka
  2. Magdalena Chustecka
  3. Izabela Dembicka
  4. Ewa Gientka
  5. Marta Gumkowska
  6. Jolanta Gawryłkiewicz
  7. Marta Godzisz
  8. Małgorzata Jonczy
  9. Mariusz Kołodziej
  10. Maciej Koryciński
  11. Paulina Koszewska
  12. Krzysztof Leończuk
  13. Karolina Poczykowska
  14. Dorota Prymek
  15. Monika Sobańska
  16. Anna Szczyrba
  17. Urszula Zadrożna

 

4 Szkoła (2004-2005)

Superwizor: Dariusz Fijołek
Trening zadaniowy: 4-5 marca 2005 w Bytowie i Nożynie (woj. pomorskie)

HARMONOGRAM

  1. 26-30 kwietnia 2004 -Trening interpersonalny(Elżbieta Sołtys i Radek Tendera)
  2. 18-20 czerwca 2004 -Jak pracuje grupa szkoleniowa (Barbara Chruślicka i Darek Fijołek)
  3. 16-19 września 2004 -Prowadzenie grupy szkoleniowej – (Katarzyna Czayka-Chełmińska i Darek Fijołek)
  4. 14-17 października 2004 – Metodologia prowadzenia szkoleń (Rafał Świeżak i Darek Fijołek)
  5. 18-21 listopada 2004 – Projektowanie programu szkoleniowego (Katarzyna Czayka-Chełmińska i Darek Fijołek)
  6. 16-19 grudnia 2004 – Prezentacja trenerska (Natalia de Barbaro i Darek Fijołek)

ABSOLWENCI

  1. Agnieszka Borek
  2. Anna Borek
  3. Małgorzata Borowska
  4. Marcin Chludziński
  5. Beata Ćwieczkowska
  6. Rafał Górski
  7. Monika Hausman-Pniewska
  8. Marta Henzler
  9. Małgorzata Hołubiec
  10. Elżbieta Kowalczyk
  11. Katarzyna Olszewska
  12. Dariusz Patoleta
  13. Joanna Pietrasik
  14. Monika Serkowska
  15. Danuta Sterna
  16. Agnieszka Szczurek
  17. Agata Teutsch
  18. Zbigniew Tochwin
  19. Krzysztof Wirkus
  20. Anna Żelazowska

 

3 Szkoła (2003-2004)

Superwizor: Dariusz Fijołek
Trening zadaniowy: 13-16 maja 2004 w Głuchołazach (woj. opolskie)

HARMONOGRAM

  1. 13-18 maja 2003 – Trening interpersonalny (Elżbieta Sołtys i Radek Tendera)
  2. 12-14 czerwca 2003 – Jak pracuje grupa szkoleniowa (Darek Fijołek)
  3. 4-7 września 2003 – Zasady i metody treningu umiejętności (Rafał Świeżak i Darek Fijołek)
  4. 9- 12 października 2003 – Warsztat jako narzędzie wspierania organizacji (Lidia Kuczmierowska i Katarzyna Sekutowicz)
  5. 13-16 listopada 2003 – Budowanie modułów szkoleniowych (Rafał Świeżak i Darek Fijołek)
  6. 29 stycznia -1 lutego 2004 – Ja jako trener wobec grupy (Katarzyna Chełmińska i Darek Fijołek)
  7. 23 maja 2004 – Zakończenie szkoły

ABSOLWENCI

  1. Jarosław Bittel
  2. Jarosław Chojecki
  3. Marcin Dadel
  4. Lucjan Dzumla
  5. Karolina Gałczyńska-Szymczyk
  6. Zdzisława Garbat
  7. Wojciech Girucki
  8. Joanna Hoffman
  9. Grzegorz Idziak
  10. Ewa Kaźmierczak
  11. Anna Kuć
  12. Agnieszka Orzechowska
  13. Magdalena Podgajna
  14. Agnieszka Semeniuk
  15. Dominik Sudoł
  16. Marta Titaniec
  17. Aleksandra Turkiewicz-Olejniczak
  18. Natalia Ziajska Moras
  19. Maria Dorota Zimoch

 

2 Szkoła (2001-2002)

Superwizorka szkoły: Elżbieta Sołtys

HARMONOGRAM

  1. 10-13 maja 2001 – Dynamika grupy (Elżbieta Sołtys, Radosław Tendera)
  2. 21-24 czerwca 2001 – Budowanie zespołu (Elżbieta Sołtys, Bożena Kowalczyk)
  3. 4-7 października 2001 – Metody aktywne uczenia dorosłych (Elżbieta Sołtys, Dariusz Fijołek)
  4. 17-20 stycznia 2002 – Planowanie
  5. 14-17 marca 2002 – Fundraising
  6. 16-19 maja 2002 – Osobisty styl prowadzenia zajęć
  7. 22-23 listopada 2002 – Ewaluacja

ABSOLWENCI

  1. Wiesław Bek
  2. Marcin Bogucki
  3. Maja Branka
  4. Aleksander Chrzan
  5. Łukasz Cieśliński
  6. Małgorzata Dymowska
  7. Ewa Gałka
  8. Jacek Gądecki
  9. Iwona Grabowska
  10. Magdalena Herman
  11. Robert Kalisz
  12. Małgorzata Misztela
  13. Jakub Olchowski
  14. Andrzej Pietrucha
  15. Marcin Sobaszek
  16. Mirosława Tomasik
  17. Elżbieta Tomczak
  18. Gracjana Węgorska
  19. Iwona Zaborowska

 

1 Szkoła (1999-2000)

Termin:  maj 1999 – listopad 2000 (Gr. A), wrzesień 1999 – listopad 2000 (Gr. B)
Superwizor: Jacek Jakubowski
Trening zadaniowy: 20-21 października 2000 w Warszawie

ABSOLWENCI

Grupa A (podstawowa)

  1. Łukasz Cezary Adamski
  2. Karolina Cyran
  3. Małgorzata Czarnecka
  4. Bogusia Gaś
  5. Janina Jaszczur
  6. Maja Kiermacz
  7. Robert Kotowski
  8. Ewa Kosiedowska
  9. Zenon Kosiński
  10. Katarzyna Król
  11. Ewa Lichterowicz
  12. Mirosława Łućko
  13. Rafał Milewski
  14. Stanisława Nawrocka
  15. Rafał Ryszka
  16. Romuald Sobiech
  17. Daria Sowińska-Milewska
  18. Agnieszka Szelągowska
  19. Ewa Szymczak
  20. Jolanta Woźnicka
Grupa B (zaawansowana)

  1. Julie Bourdeaux
  2. Ewa Danielewicz
  3. Alicja Derkowska
  4. Urszula Greń
  5. Ewa Jasińska
  6. Paweł Jordan
  7. Katarzyna Kozłowska
  8. Małgorzata Kramarz
  9. Przemysław Krężel
  10. Katarzyna Łotowska
  11. Michał Matuszewski
  12. Izabela Podlaska
  13. Bohdan Skrzypczak
  14. Rafał Świeżak
  15. Bożena Wójcik
  16. Tomasz Zarzycki