Zgłoś się do 18 edycji Szkoły Trenerskiej Stowarzyszenia Trenerów Organizacji Pozarządowych!

18 szkoła - rekrutacja

• Chcesz prowadzić skuteczne i atrakcyjne szkolenia? Chcesz przekazywać swoją wiedzę innym?
  • Twoją pasją jest uczenie innych – młodzieży, dorosłych, seniorów? Doceniasz różnorodność?
  • Jesteś związany/związana z sektorem obywatelskim, działasz społecznie?
  • Ważne są dla Ciebie – podmiotowość uczestników, inicjowanie i wspieranie zmiany społecznej?

Co nas wyróżnia?

• DOŚWIADCZENIE
    Od 1999 roku realizujemy szkoły trenerskie, które są stałym elementem programowym Stowarzyszenia. Mamy już ponad 520 absolwentów i absolwentek różnego typu szkół trenerskich.
  • JAKOŚĆ
    Dbamy o wysoki poziom merytoryczny i organizacyjny szkoleń, które mają wpływ na rozwój organizacji. Indywidualnie podchodzimy do każdej osoby uczestniczącej w Szkole.
  • UMIEJĘTNOŚCI I WIEDZA
    Szkoła Trenerska przygotowuje do pracy w roli trenera z myśleniem o zmianie społecznej, pracy w lokalnej społeczności, z podejściem, w którym w centrum jest człowiek.
  • POZNANIE ŚRODOWISKA
    Działamy w środowisku ludzi, którym zależy na zmianie społecznej.
  • ROZWÓJ ZAWODOWY
    Szkoła przygotowuje do zawodu trenera/trenerki, edukatora/edukatorki. Posiadamy własny system certyfikacji trenerskiej.

Harmonogram szkoły

1. 20-24 stycznia 2016 – Trening interpersonalny (40 h)
  2. 5-7 lutego 2016 – Podsumowanie procesu grupowego (20 h)
  3. 19-21 lutego 2016 – Facylitacja pracy grupowej (20 h)
  4. 18-20 marca 2016 – Metodologia uczenia osób dorosłych (20 h)
  5. 22-24 kwietnia 2016 – Badanie potrzeb i projektowanie programu szkoleniowego (24 h)
  6. 13-15 maja 2016 – Prezentacje trenerskie, odkrywanie własnego stylu w pracy z grupą (20 h)
  7. 10-12 czerwca 2016 – Etiudy szkoleniowe (24 h)
  8. 30 września – 1 października 2016 – Podsumowanie szkoły i plan rozwoju trenerskiego (16 h)

Dodatkowe spotkania i aktywności:

• Webinarium: Wprowadzenie do pracy z osobami z różnymi niepełnosprawnościami (1 h) – grudzień 2015 – styczeń 2016
  • Webinarium: Korzystanie z nowych technologii w procesie uczenia (1 h) – styczeń-luty 2016
  • Konsultacja programów szkoleniowych na trening zadaniowy z opiekunką i superwizorką
  • Trening zadaniowy – maj-czerwiec 2016 – przeprowadzenie szkolenia pod superwizją

Certyfikat

Po zakończeniu szkoły uczestnicy i uczestniczki mają możliwość otrzymania certyfikatu jakości szkoleń (certyfikat bazowy), który jest częścią naszego systemu certyfikacji i jest ważny 5 lat. Więcej informacji w OFERCIE SZKOŁY

Informacje organizacyjne

Liczba godzin szkoły: 216 h (w tym 186 godz. sesji szkoleniowych i około 30 godz. przygotowanie i przeprowadzenie szkolenia pod superwizją)

Koszt szkoły: 8400 zł brutto (można płacić ratami)

Superwizorka Szkoły: Agnieszka Szelągowska

Opiekunka procesów: Jolanta Woźnicka

Miejsce: Wszystkie sesje, oprócz Treningu interpersonalnego, odbędą się w sali szkoleniowej w Biurze Stowarzyszenia (Warszawa, ul. Smolna 16/7). Zapewniamy poczęstunek w trakcie zajęć (bez noclegu i wyżywienia). Sesja pierwsza – trening interpersonalny – jest wyjazdowa. Odbędzie się w ośrodku szkoleniowym z noclegiem i wyżywienie dla uczesników i uczestniczek.

DOKUMENTY ZWIĄZANE Z REKRUTACJĄ:

Rekrutacja

1. Ankieta zgłoszeniowa  – przesłana do 5 stycznia 2016 na adres e-mail: biuro@stowarzyszeniestop.pl
  2. Rozmowa kwalifikacyjna – w terminie 8 stycznia 2016

PATRONAT MEDIALNY:

logo ngo do www ngo.plportal www.ngo.pl