Wprowadzenie do Action Learning

Action Learning (nauka w działaniu) to intensywny proces grupowy, pozwalający rozwiązywać pilne i złożone problemy, jednocześnie ucząc się umiejętności przywódczych i zespołowych. Zapoczątkowany przez Rega Revansa, a rozwinięty przez prof. Michaela Marquardta, okazał się niezwykle efektywny w środowisku biznesowym. Polega na tym, że grupa 4-8 osób rozwiązuje rzeczywiste problemy, opracowuje plany działań, wdraża je, a przy tym nieustannie się uczy.

Action Learning odwraca pracę zespołową o 180 stopni – niweluje dygresje, sprowadza pracę grupy do konkretu, uruchamia kreatywność, poszerza perspektywy, usprawnia pracę zespołu, a także umożliwia ćwiczenie wszystkich możliwych umiejętności przywódczych i interpersonalnych. Praca nad realnymi problemami, w rzeczywistej grupie jest znacznie mocniejszym doświadczeniem dla uczestników niż sytuacje ćwiczeniowe- generuje większą odpowiedzialność i powoduje pogłębione uczenie się. W centrum Action Learning znajduje się proces zadawanie pytań, który rozwija myślenie krytyczne i systemowe oraz wzajemny szacunek wśród pracowników wszystkich szczebli. Wiąże się z apelem Petera Senge by organizacje dążyły do tworzenia kultury organizacji uczącej się.

Action Learning rozwiązuje dylematy wszelakich rozmiarów. Jest szczególnie efektywny w przypadku złożonych problemów, na pierwszy rzut oka nierozwiązywalnych. Dzięki prostym regułom podnosi normy zespołowe, jakość współpracy, kreatywność i odwagę do działania w sytuacjach tego wymagających.

Zapraszamy na warsztat prowadzony przez eksperta Action Learning, Tomasza Janiaka!

Warsztat daje 4 punkty CCE w ICF

Termin: 21 października 2017 (w ramach Nocy Szkoleń)
Godziny: 18.00-21.00 (3 h)
Cena: 40 zł brutto

ZGŁOSZENIA – KUP BILET

Dla kogo:

  • liderzy i kierownicy w organizacjach
  • osoby chcące uczyć się bycia liderem
  • trenerzy, coachowie, konsultanci, nauczyciele
  • pracownicy HR i Training & Development
  • osoby odpowiedzialne za wdrażanie programów typu leadership development
  • wykładowcy akademiccy, chcący pracować projektowo ze studentami i uczyć ich kompetencji liderskich

Z czym wyjdziesz:

  • z umiejętnością prowadzenia prostej sesji Action Learning według modelu WIAL (World Institute for Action Learning)
  • ze skryptem dla coacha
  • z doświadczeniem uczestniczenia w sesji
  • z modelem przywództwa, który używany jest w WIAL
  • z wiedzą czym jest Action Learning wg WIAL, z czego się składa, jak wygląda kontrakt oraz jakie korzyści daje metoda
  • ze sposobem na rozwiązywanie złożonych problemów w grupie i wzmacnianie umiejętności liderskich
  • z odpowiedziami na swoje pytania

Prowadzący:

Tomasz Janiak – jedyny w Polsce Senior Action Learning Coach. Przedsiębiorca, coach ICF, mentor dla coachów Action Learning i trener umiejętności psychologicznych. Członek zarządu Światowego Instytutu Action Learning (WIAL). Dyrektor WIAL Poland.

Prelegent na konferencjach w Polsce i zagranicą, m.in. w Londynie i Waszyngtonie. Jako pierwszy Polak ukończył szkolenie dla coachów Action Learning w Nowym Jorku i rozpoczął wdrażanie nurtu WIAL w Polsce. Obecnie pracuje zarówno z początkującymi adeptami coachingu zespołowego jak i doświadczonymi trenerami, coachami i konsultantami. Przygotowuje coachów do certyfikacji w WIAL. Doświadczony również w biznesie – zarówno w małych firmach jak i w korporacjach, pracował w sprzedaży i marketingu. Od 2012 roku nieustannie pracuje w środowisku międzynarodowym.

W swojej pracy łączy element energii i poczucia humoru z refleksją oraz przestrzenią na uczenie się. Ważne jest dla niego wspieranie zmiany w kulturze pracy zespołów i organizacji, a także w codziennym życiu ludzi z różnych regionów. Regularnie wspiera fundacje i stowarzyszenia działające na rzecz osób w trudnych sytuacjach w Polsce i na świecie. Z pasji perkusista, rowerzysta, wspinacz i karateka. Prywatnie mąż i ojciec.

Szkolenie organizowane we współpracy Stowarzyszenia Trenerów Organizacji Pozarządowych i WIAL Poland.