Ważną częścią projektu “Doświadczenia edukacji dorosłych osób niewidzących i słabowidzących w Europie” było opracowanie dobrych praktyk.

1. SZTUKA DOSTĘPNA – spotkanie ze sztuką współczesną dla osób z dysfunkcją wzroku

Lipiec 2014 – Zachęta – Narodowa Galeria Sztuki w Warszawie prowadzi od 2012 roku spotkania i warsztaty pod tytułem „Sztuka dostępna” dla osób z niepełnosprawnością sensoryczną, w tym działania skierowane do osób z dysfunkcją wzroku. Zapraszamy do przeczytania artykułu o Sztuce dostępnej

2. Nikt się nie napił opisem wody

Wrzesień 2014 – Zapraszamy do przeczytania wywiadu z przedstawicielami Fundacji Kultury Bez Barier: Anną Żórawską i Robertem Więckowskim.

3. Wywiad z Katarzyną Cieloch

Wrzesień 2014  – Zapraszamy do przeczytania wywiadu z z Panią Katarzyną Cieloch, mentorką i doradczynią zawodową, współpracującą z Fundacją AKTYWIZACJA na Śląsku.

4. Przedsiębiorczy niepełnosprawni

Wrzesień 2014 – O projekcie Fundacji AKTYWIZACJA.

5. Biblioteka dla osób niewidomych

Luty 2015 – O bibliotece działającej przy Polskim Związku Niewidomych.

6. Wywiad z Przemysławem Waksbergiem

Kwiecień 2015 – O dostępności stron internetowych dla użytkowników niewidomych i słabowidzących.

7. Mapy dotykowe dla osób niewidzących i słabowidzących

Lipiec 2015

Wersja polska English version

8. Wywiad z Martą Walewską z Działu Edukacji Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie