Warsztat trenerski wzmacniający kompetencje ekologiczne

Zapraszamy Was na warsztat “Ekologiczne inspiracje w pracy trenerskiej” w dniu 8 października 2022, w godz. 9.30-16.00 w Warszawie. Twój udział w warsztacie jest finansowany z projektu ECO-ACTIVE FOR PLANET finansowanego ze środków Erasmus+.

O CZYM JEST WARSZTAT?

Baner Ekologiczne ispiracjeDrzewa i ich rola w adaptacji do zmian klimatu nabierają na znaczeniu w dzisiejszych czasach, a podczas tego warsztatu właśnie drzewa staną się inspiracją do wielu refleksji w pracy trenerów. Poznacie grę edukacyjną „Mieszkańcy sędziwego drzewa”, która może zyskać zastosowanie nie tylko w edukacji przyrodniczej, ale także podczas warsztatów dotyczących np. współpracy. Będą także ćwiczenia i zabawy z przyrodniczym tłem, a które mogą poszerzyć warsztat trenerski o ekologiczne wartości, niezależnie od tematyki trenerskiej specjalizacji.

W drugiej części warsztatu zaprosimy Was do dyskusji na temat przeciwdziałania zmianom klimatycznym z zastosowaniem kart do storytellingu opracowanych w ramach projektu „Eco- Active for Planet”.

Korzyści dla uczestników i uczestniczek:

• gra „Mieszkańcy sędziwego drzewa” do zastosowania w swojej pracy,
  • ćwiczenia – gotowce do wzięcia i zastosowania w swojej pracy,
  • różne pomysły na wzbogacenie warsztatu trenerskiego o wartości ekologiczne, w tym: przyrodnicze, dotyczące gospodarki odpadami, osadzające w kontekście zmian klimatycznych.

PROWADZĄCA

Ewa Romanow-Pękal – przyrodniczka  i animatorka społeczna, członkini Ashoka, związana z środowiskiem Centrów Aktywności Lokalnej CAL, członkini STOP.  Sercem jej działań jest Kwidzyn, gdzie od 2000 roku kieruje pracą Stowarzyszenia Eko-Inicjatywa. Zajmuje się edukacją ekologiczną i ochroną przyrody. Skutecznie włącza nurt ekologiczny w różne dziedziny życia społecznego, gospodarczego, kulturalnego. Autorka scenariuszy zajęć i publikacji popularyzujących przyrodę. Od ponad 10 lat jednym z wiodących nurtów działalności Stowarzyszenia Eko-Inicjatywa stało się zachowanie alej w krajobrazach otwartych.

INFO ORGANIZACYJNE

1. TERMIN: 8 października 2022 (sobota), g. 9.30-16.00
  2. Miejsce: Warszawa, ul. Nowolipki 9B
  3. UDZIAŁ BEZPŁATNY, zapewniamy przerwę kawową i lunch
  4. Grupa: 14 osób
  5. Po zakończeniu uczestnicy i uczestniczki otrzymają zaświadczenie udziału.

ZGŁOSZENIA

FORMULARZ: poniżej lub TUTAJ
Zgłoszenia do 20.09.2022. Pierwszeństwo udziału w szkoleniu mają członkowie i członkinie STOP z opłaconymi składkami. Liczy się kolejność zgłoszeń.

Kontakt: Paulina Sierzputowska – paulina@stowarzyszeniestop.pl, tel. 724 737 117