Zapraszamy na organizowane przez nas 8 czerwca 2019 wydarzenie szkoleniowe – FESTIWAL TRENERSKI. My, czyli Stowarzyszenie Trenerów Organizacji Pozarządowych to ogólnopolska organizacja pozarządowa zrzeszającą osoby pracujące w obszarze edukacji dorosłych i działających na rzecz zmiany społecznej. Wspieramy trenerów i trenerki w ich rozwoju, promujemy trendy edukacyjne, przekazujemy wiedzę i pomagamy w zdobyciu umiejętności. Po sukcesie ubiegłorocznej edycji ponownie zapraszamy Was na wydarzenie, na którym chcemy:
- pokazać wysoką jakość uczenia dorosłych w trzecim sektorze,
- zaprezentować ciekawe narzędzia i metody pracy z grupami – często podpatrzone podczas szkoleń zagranicznych,
- dać okazję do udziału w warsztatach doświadczonych trenerów i trenerki, którzy od lat z pasją i zaangażowaniem działają w obszarze edukacji dorosłych.
Jesteś trenerem lub trenerką? Pracujesz z osobami dorosłymi? Chcesz poznać ciekawe metody i narzędzia pracy z grupą? Działasz w trzecim sektorze, chcesz poznać nowych ludzi, wymienić się doświadczeniem? A może chcesz zobaczyć czego możemy się nauczyć od partnerskich, zagranicznych organizacji?
Weź udział w Festiwalu Trenerskim. Przyjdź, pogłębiaj swoją wiedzę, podziel się swoim doświadczeniem!! Do wyboru 9 warsztatów – po 3 w każdym panelu godzinowym, w tym 4 szkolenia inspirowane udziałem w zagranicznych działaniach edukacyjnych w ramach Kompetentni trenerzy NGO na europejskim rynku.
SprawdźPo Festiwalu zapraszamy członków i członkinie na Walne Zgromadzenie o godz. 16.15.
GDZIE?
Centrum Aleje 51- Centrum szkoleniowe
al. Jerozolimskie 51
00-697 Warszawa
KIEDY?
8 czerwca 2019 /sobota/
godz. 9.00-15.15 (rejestracja od 8.30)
Cena: 50 zł
WSTĘP WOLNY DLA CZŁONKÓW I CZŁONKIŃ!
(z uregulowanymi składkami)
Warsztaty
OPIS I HARMONOGRAM WARSZTATÓW (pdf)
Krótkie formy szkoleniowe stosowane w Theatre of the Oppressed
KRZYSZTOF LEOŃCZUKWarsztat zainspirowany szkoleniem Theatre of the Oppressed organizowanuym przez Ulex w Hiszpanii.
Praca metodą dramy nie jest dla wszystkich, ale każdy może znaleźć w tej metodzie coś dla siebie i uatrakcyjnić swój warsztat trenerski krótkimi ćwiczeniami z zastosowaniem technik teatralnych.Czy podczas warsztatu z urzędnikami możemy pracować dramą? Oczywiście, że tak! Pokarzemy Wam jak to zrobić!
Wejdźcie do gry
GRZEGORZ IDZIAKWarsztat zainspirowany szkoleniem Game based learning w Grecji.
Wprowadź dodatkową dynamikę do Twoich szkoleń. Organizuj krótkie quizy i gry przy wykorzystaniu smartfonów uczestników. Zbierz i zaprezentuj opinie uczestników szybko i w atrakcyjnej formie. Na warsztacie poznasz narzędzia do tworzenia quizów i prostych gier online oraz do szybkiego zbierania opinii uczestników, nauczysz się przygotowywać quizy i gry online oraz poznasz przykłady ich wykorzystania podczas szkoleń.Storytelling improwizowany
MARTA SYKUTJak uczyć grami?
MARCIN MITZNERWarsztat inspirowany prowadzonym na Łotwie szkoleniem Urban games in change process
W trakcie warsztatu poznasz proces tworzenia gry edukacyjnej na temat Permakultury. Dowiesz się jakie założenia towarzyszyły projektowi, jak przebiegało projektowanie gry metodami partycypacyjnymi oraz na co w trakcie pracy nad taką grą warto zwrócić uwagę.Nie daj się zaskoczyć, czyli trudne sytuacje w pracy trenerskiej
EDYTA GLEICHNauczysz się korzystać z własnego potencjału, dostępnych możliwości i potencjału innych by nieprzewidziane trudności „przekuć” w sytuacje edukacyjne i okazje do uczenia się. Wzmocnisz swoją kreatywną część i nabierzesz odwagi do działania w warunkach zmiany.
Doceń i buduj na tym
MONIKA BEŁDOWSKAPodczas tego warsztatu zapraszamy Cię do refleksji nad tym co już potrafisz, z czego możesz być zadowolona/y jako trenerka/trener aby bazując na tym planować swój dalszy rozwój. Zastanowimy się nad swoimi dotychczasowymi osiągnięciami i tym jak dalej rozwijać się. Wykorzystamy do tego metodę Appreciative Inquiry (Podejście Doceniające). Omówimy na zakończenie warsztatu abyś mogła/mógł wyjść z niego wyposażona/y w plan swoich działań rozwojowych i kolejną metodę pracy z grupami.
Trenerskie ICT dla cyberemigrantów i cyberemigrantek
AGNIESZKA BOREK, EWA CHROMNIAKWarsztat zainspirowany szkoleniem ICT skills for Educators we Włoszech
Jeśli, mimo że żyjesz w świecie pełnym cyfrowych rozwiązań, na sali szkoleniowej korzystasz z nich w niewielkim stopniu – przyjdź na nasz warsztat! Z jednej strony jesteś przekonany/a, że są takie narzędzia, które pozwalają trenerom pracować efektywniej i skuteczniej, z drugiej strony jednak frustruje Cię, że w zalewie aplikacji trudno trafić na coś wartościowego, bo jest wiele narzędzi, które nie dają tego, czego potrzebujesz jako trener lub trenerka.Podczas warsztatu poznasz kilka narzędzi ICT, które mogą Ci się przydać w pracy trenera/trenerki, wymienisz się doświadczeniami na temat przydatności narzędzi ICT w uczeniu dorosłych.
Jak uczyć o bezpiecznym Internecie?
MARCIN GRUDZIEŃ, MACIEJ SOPYŁOPrzydatne tym bardziej, jeśli oprócz uczenia innych, mamy własne doświadczenia “bycia rodzicem” i korzystania ze świata technologii. Warsztat dla osób szukających pomysłów jak wykorzystywać nowe technologie na sali szkoleniowej oraz jak pracować z dorosłymi (rodzicami, nauczycielami, nauczycielkami, trenerami i trenerkami), dziećmi i młodzieżą, aby otwierać ich na bezpieczne i twórcze wykorzystanie nowych technologii w życiu prywatnym i zawodowym.
Jeśli jest najmądrzejszą osobą w pokoju to znaczy, że jesteś w złym pokoju czyli o uczeniu się w życiu trenerskim - o platformie EPALE i innych inspiracjach
DARIA SOWIŃSKA-MILEWSKAO tym, a także o korzystaniu z doświadczeń, obserwowaniu trenerów i trenerek, budowaniu trenerskich grup wsparcia w pracy i poza nią.
Trenerzy i trenerki
Harmonogram
8.30-9.00 – Rejestracja + poranna kawa
9.00-9.15 – Powitanie
9.15-11.00 – 1. panel warsztatów
Jak uczyć grami? (prowadzący: Marcin Mitzner)
Doceń i buduj na tym (prowadząca: Monika Bełdowska)
Jeśli jest najmądrzejszą osobą w pokoju to znaczy, że jesteś w złym pokoju czyli o uczeniu się w życiu trenerskim – o platformie EPALE i innych inspiracjach (prowadząca: Daria Sowińska-Milewska)
11.00-11.15 – przerwa kawowa
11.15-13.00 – 2. panel warsztatów
Krótkie formy szkoleniowe stosowane w Theatre of the Oppressed (prowadzący: Krzysztof Leończuk)
Wejdźcie do gry (prowadzący: Grzegorz Idziak)
Nie daj się zaskoczyć, czyli trudne sytuacje w pracy trenerskiej (prowadząca: Edyta Gleich) – ODWOŁANE
13.00-13.30 – przerwa kawowa
13.30-15.15 – 3. panel warsztatów
Storytelling improwizowany (prowadząca: Marta Sykut)
Trenerskie ICT dla cyberemigrantów i cyberemigrantek (prowadzące: Agnieszka Borek i Ewa Chromniak)
Jak uczyć o bezpiecznym Internecie?(prowadzący: Marcin Grudzień i Maciej Sopyło)
15.15-16.15 – spotkanie członków i członkiń Stowarzyszenia
16.15-18.30 (orientacyjnie) – Walne Zgromadzenie Członków i Członkiń STOP
ZGŁOSZENIA
FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY (formularz otworzy się w nowym oknie)
KONTAKT
Stowarzyszenie Trenerów Organizacji Pozarządowych
Paulina Sierzputowska
paulina@stowarzyszeniestop.pl
tel. 724 737 117
Warsztaty: „Jak uczyć grami?”, „Krótkie formy szkoleniowe stosowane w Theatre of the Oppressed”, „Wejdź do gry” i „Trenerskie ICT dla cyberemigrantów i cyberemigrantek” odbywają się w ramach upowszechniania wyjazdów edukacyjnych w ramach projektu Kompetentni trenerzy NGO na europejskim rynku realizowanego w ramach projektu „Ponadnarodowa mobilność kadry niezawodowej edukacji dorosłych” ze środków Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój na zasadach Programu Erasmus+ sektor Edukacja dorosłych.