ZAPRASZAMY NA SZKOLENIA

Szukasz inspiracji? Zapraszamy na szkolenia, dzięki którym poszerzysz swoją perspektywę i odkryjesz nowe możliwości. Wybierz swój temat:

Partnerstwo i tutoring w edukacji
Sport wolny od dyskryminacji. Jak tworzyć drużynę sportową w duchu równościowym?
Spotkanie z drugim człowiekiem – edukacja międzykulturowa w pracy z młodzieżą
Podwórka, skwery, parki – w jaki sposób każdy z nas może wpływać na kształt przestrzeni publicznej
Co po maturze? Jaką ścieżkę wybrać, by być w zgodzie z sobą i rynkiem pracy

Stowarzyszenie Trenerów Organizacji Pozarządowych zaprasza do uczestnictwa w szkoleniach przygotowanych przez absolwentów i absolwentki 20. Szkoły Trenerskiej. Wydarzenie szkoleniowe „FRU – Festiwal Rozwoju i Umiejętności” organizowane 17-18 listopada 2018 roku w Warszawie to doskonała okazja do wymiany doświadczeń, poznania ciekawych osób, wzajemnej inspiracji, do rozwinięcia nowych umiejętności i zdobycia wiedzy.

Partnerem wydarzenia jest Urząd m.st. Warszawy

ZGŁOŚ SIĘ!!

GDZIE?

Centrum Kreatywności Targowa
ul. Targowa 56
03-733 Warszawa

KIEDY?

17-18 listopada 2018 /sobota-niedziela/

godz. 9.30-16.30 (17:30)

 

WSTĘP WOLNY!

Zapewniamy

inspirujące szkolenia

trenerów i trenerki pracujących pod opieką superwizorek Stowarzyszenia STOP

innowacyjne i aktywne formy zajęć warsztatowych

materiały szkoleniowe

poczęstunek kawowy

5 szkoleń – łącznie 64 godziny szkoleniowe! W tym trzy szkolenia 2-dniowe i dwa 1-dniowe
Uczestnicy i uczestniczki 20. Szkoły Trenerskiej, dla których wydarzenie szkoleniowe jest praktycznym podsumowaniem Szkoły Trenerskiej.

Szkolenia

OPIS SZKOLEŃ (pdf)

Sport wolny od dyskryminacji. Jak tworzyć drużynę sportową w duchu równościowym?

17 listopada 2018

JOANNA BURZYDŁO

Trenuj drużyny i organizuj wydarzenia sportowe w atmosferze otwartości, akceptacji, równości i wzajemnego szacunku.

Co po maturze? Jaką ścieżkę wybrać, by być w zgodzie z sobą i rynkiem pracy

17-18 listopada 2018

MONIKA MNICH, ANNA MUCHNICKA

Twoja przyszłość zaczyna się dzisiaj.

Spotkanie z drugim człowiekiem - edukacja międzykulturowa w pracy z młodzieżą

17-18 listopada 2018

NELLY WACKER, PIOTR KWIATKOWSKI

Przyjrzyj się bliżej pojęciom tożsamości, kultury i stereotypu i dowiedz się jak wesprzeć młodych ludzi w ich spotkaniach z drugim człowiekiem.

Podwórka, skwery, parki – w jaki sposób każdy z nas może wpływać na kształt przestrzeni publicznej

17 listopada 2018

ADAM KADENACI

Angażuj się w sprawy lokalne i wpływaj na to, jak wygląda przestrzeń publiczna w Twojej okolicy.

Partnerstwo i tutoring w edukacji

17-18 listopada 2018

KATARZYNA KOSTRZEWSKA-WAWER, AGNIESZKA BUKSIŃSKA

Przyjrzyj się swoim umiejętnościom, które pozwolą Ci w pełni wykorzystać potencjał Twoich uczniów.

Trenerki i trenerzy

Agnieszka Buksińska
Agnieszka Buksińska
Od 16 lat pracuję w warszawskiej szkole (gimnazjum i liceum) jako pedagog wspomagający i wychowawca. Prowadzę zajęcia terapeutyczne, jestem także nauczycielem biologii. Największą satysfakcję w życiu zawodowym daje mi praca z młodymi ludźmi, tworzenie przestrzeni, w której mogą oni przygotować się do życia bardziej spełnionego, zgodnego z ich pasjami i możliwościami. Od kilku lat jestem także tutorem i zajmuję się edukacją spersonalizowaną opartą na relacji Mistrz-Uczeń. Pracuję z młodzieżą również jako opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu. Organizuję warsztaty integracyjne i edukacyjne dla uczniów, rodziców i nauczycieli. Byłam współorganizatorem trzech Warszawskich Konferencji Oświatowych dotyczących różnych obszarów pracy z dziećmi i młodzieżą.
Joanna Burzydło
Joanna Burzydło
Od dziecka jestem związana ze sportem, głównie drużynowym. Obecnie jestem zawodniczką KS Cracovia 1906 Hokej Kobiet. Od kilku lat działam w Zarządzie Stowarzyszenia Krakowskiego Klubu Sportowego KKS Krakersy, którego misją jest tworzenie bezpiecznej przestrzeni do uprawiania sportu dla osób ze społeczności LGBTQ+. Jestem wegetarianką i zdecydowaną zwolenniczką dwóch kółek. Zależy mi na szerzeniu idei równości i dostępności w sporcie oraz na wzmacnianiu szeroko rozumianej empatii i szacunku do różnorodności.
Prowadziłam warsztaty oraz szkolenia z zakresu umiejętności psychospołecznych dla młodzieży i kompetencji miękkich dla osób dorosłych.
Adam Kadenaci
Adam Kadenaci
Jestem absolwentem Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych na Uniwersytecie Warszawskim. Współpracuję z organizacjami pozarządowymi (m.in. Towarzystwo Inicjatyw Twórczych ę, Fundacja Na Miejscu) i instytucjami kultury. Moja praca skupia się na wspieraniu mieszkańców w inicjatywach, które podejmują na rzecz swojej społeczności. Do działań wykorzystuje umiejętności trenerskie, badawcze i animacyjne. Uczę mieszkańców, w jaki sposób realizować własne pomysły na działania społeczno-kulturalne. Przygotowuję i prowadzę procesy konsultacyjne, podczas których mieszkańcy mogą wpływać na kształt przestrzeni publicznej czy przyszłą ofertę instytucji kultury.
Katarzyna Kostrzewska-Wawer
Katarzyna Kostrzewska-Wawer
Z wykształcenia jestem pedagogiem, od kilkunastu lat pracuję jako pedagog wspomagający w warszawskim gimnazjum i liceum. Prowadzę zajęcia socjoterapeutyczne i rewalidacyjne, uczę również komunikacji społecznej. Od kilku lat jestem tutorem – prowadzę zajęcia, podczas których młodzi ludzie mogą odkrywać swoje pasje, zainteresowania, mocne strony i wzmacniać poczucie własnej wartości. Pracuję z młodzieżą również jako wychowawca i opiekun Samorządu Uczniowskiego, staram się rozwijać u swoich wychowanków wrażliwość społeczną i empatię. Współorganizowałam trzy Warszawskie Konferencje Oświatowe poświęcone pracy z młodzieżą o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Organizuję także warsztaty integrujące dla uczniów, nauczycieli i rodziców.
Piotr Kwiatkowski
Piotr Kwiatkowski
Z wykształcenia jestem pedagogiem specjalnym oraz nauczycielem matematyki, dla którego praca z młodymi ludźmi stanowi pasję i od 17 lat sprawia przyjemność. Jednocześnie od 13 lat pracuję w polsko-niemieckiej instytucji, która daje mi okazję do fascynujących spotkań i pracy w międzynarodowych zespołach. Mam za sobą również organizację wielu szkoleń dla nauczycieli z Polski i Niemiec.
Monika Mnich
Monika Mnich
Od ponad 10 lat współpracuję z młodymi ludźmi. Z wykształcenia jestem pedagogiem o specjalności arteterapia i animacja kultury. Jestem przedsiębiorcą, instruktorem harcerskim, trenerem. Na co dzień pracuję w stowarzyszeniu Semper Avanti, gdzie głównie zajmuję się koordynacją projektu dla Komisji Europejskiej. Posiadam markę “Lemur Imprezy”, poprzez którą organizuję przeróżne imprezy dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Jestem trenerką w  projekcie: “Youth Empowered – możesz więcej, niż myślisz” organizowanego przez Coca-Cola HBC Polska. Przez prawie trzy lata byłam dyrektorem w placówce edukacyjnej. Uwielbiam przełamywać swoje ograniczenia i podróżować. W wolnych chwilach gotuję, haftuję i oglądam seriale. Jestem fanką różnych sportów.
Anna Muchnicka
Anna Muchnicka
Jestem nauczycielem, trenerem biznesowym, coachem Action Learning, wykładowcą na SWPS. Stworzyłam grupę Your Future Is Now oraz New Horizons Training Collective, które są wielokulturową platformą kreatywnych spotkań, szkoleń i warsztatów dla ludzi z całego świata. Odkąd w 2012 roku rzuciłam pracę w Komisji Europejskiej w Brukseli, mieszkałam i pracowałam w Tajlandii, Japonii i Birmie, a obecnie w Warszawie. Mówię biegle pięcioma językami, jestem tłumaczem przysięgłym języka francuskiego i instruktorem nurkowania. Przez siedem lat studiowałam jogę i medytację w Azji Południowo-Wschodniej i techniki te z powodzeniem stosuję na swoich szkoleniach, pomagając uwolnić kreatywność. W czerwcu 2018 roku byłam prelegentką TEDx Poznań, gdzie opowiadałam o tym, dlaczego nie musimy mieć celu w życiu, by być szczęśliwym
Nelly Wacker
Nelly Wacker
Fascynują mnie spotkania z ludźmi i uczenie się nowych rzeczy. Studiowałam politologię i historię w Münster, Warszawie i Berlinie. Równocześnie kształciłam się w pracy z młodzieżą, głównie w tematach edukacji międzykulturowej, historycznej i obywatelskiej. Pracowałam w tym obszarze dla różnych organizacji, a od 2017 roku pracuję dla Fundacji “Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego i prowadzę spotkania młodzieży z różnych krajów.

INFORMACJE ORGANIZACYJNE

Miejsce szkoleń:

Centrum Kreatywności Targowa
ul. Targowa 56, 03-733 Warszawa

Termin i godziny szkoleń:

17-18 listopada (sobota-niedziela):
9.30 – 16.30 –
Partnerstwo i tutoring w edukacji
9.30 – 16.30 – Co po maturze? Jaką ścieżkę wybrać, by być w zgodzie z sobą i rynkiem pracy
9.30 – 16.30 – Spotkanie z drugim człowiekiem – edukacja międzykulturowa w pracy z młodzieżą

17 listopada (sobota):
9.30 – 17.00 – Sport wolny od dyskryminacji. Jak tworzyć drużynę sportową w duchu równościowym?
9.30 – 17.30 – Podwórka, skwery, parki – w jaki sposób każdy z nas może wpływać na kształt przestrzeni publicznej

ZGŁOSZENIA

Uwaga: szkolenie „Daję Ci trampolinę – Ucz się szybciej, pamiętaj dłużej!” zostało odwołane

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY (formularz otworzy się w nowym oknie)

 

KONTAKT

Stowarzyszenie Trenerów Organizacji Pozarządowych
Paulina Sierzputowska
biuro@stowarzyszeniestop.pl
tel. 724 737 117