INWAZJA WIEDZY POWRACA…

Loga - STOP i Pomorska Sieć COP8 niezwykłych warsztatów, 2 dni szkoleń, w sumie 72 godzin zajęć edukacyjnych, ponad 80 uczestników i uczestniczek, 9 doskonale przygotowanych trenerów i trenerek, 3 superwizorki Stowarzyszenia Trenerów Organizacji Pozarządowych. Przestrzeń do wzajemnej inspiracji, wymiany doświadczeń, rozwoju osobistego, nowe umiejętności i kontakty – tak zapowiada się II edycja Szkoły Liderów i Liderek Pomorskiej Sieci Centrów Organizacji Pozarządowych zorganizowana wspólnie z 18 edycją Szkoły Trenerskiej Stowarzyszenia Trenerów Organizacji Pozarządowych.

Kiedy? 17-18 czerwca 2016
Gdzie? Gdańsk, Sopot

PROGRAM

1. Hej-ty, zareaguj! Warsztaty dotyczące mowy nienawiści: jak ją rozpoznawać i jak na nią reagować (17 czerwca, Gdańsk)
  2. Jak rozmawiać na temat migracji i uchodźstwa w szkole? (17-18 czerwca, Gdańsk)
  3. Jak uczyć o współczesnym islamie? (18 czerwca, Gdańsk)
  4. Jak wzmocnić partycypację samorządu uczniowskiego w życiu szkoły? (17 czerwca, Sopot)
  5. Jak interweniować w przypadku cyberprzemocy wśród młodzieży nastoletniej? (17 czerwca, Sopot)
  6. Tekst zrozumiały i poprawny – jak go napisać? (17 czerwca, Gdańsk)
  7. Ulepieni z jednej gliny? Jak aktywizować i uwalniać potencjał lokalnych społeczności? (18 czerwca, Gdańsk)
  8. Konflikt w procesach partycypacyjnych (18 czerwca, Gdańsk)

Gdańsk - CC BY Maya-Anaïs Yataghène

Opis szkoleń, godziny i miejsce, osoby prowadzące: Zaproszenie na szkolenia

Dla trenerów i trenerek to okazja na praktyczne podsumowanie Szkoły Trenerskiej, dla uczestników i uczestniczek zajęć – możliwość zdobycia nowych umiejętności i podzielenia się swoimi doświadczeniami w wybranych obszarach, a dla Pomorskiej Sieci Centrów Organizacji Pozarządowych to okazja uruchomienia kolejnej edycji Szkoły Liderów/ek tak bardzo potrzebnej do rozwoju aktywności społecznej w województwie pomorskim.

Udział w szkoleniach jest bezpłatny!

Zapewniamy:

• profesjonalnych trenerów i trenerki pracujących pod nadzorem superwizorek Stowarzyszenia STOP,
  • ciekawe formy zajęć warsztatowych,
  • materiały szkoleniowe,
  • poczęstunek kawowy,
  • dyplomy poświadczające udział w szkoleniach.

ZGŁOSZENIA

Przyjmujemy do 10 czerwca 2016 r. w postaci formularza google.

Liczy się kolejność zgłoszeń!

Pytania można kierować do Mariusz Kowalika: rekrutacja@cop.pomorskie.pl

Patronat medialny: portal ngo.pl  logo ngo do www ngo.pl

Informacja o finansowaniu

Obraz: CC BY Maya-Anaïs Yataghène