Kolb i neurodydaktyka – uczenie osób dorosłych
Zapraszamy na szkolenie dla trenerów i trenerek rozwijające zagadnienia dotyczące uczenia osób dorosłych pt.„Kolb i neurodydaktyka”. Spotkanie odbedzie się 21-22 maja 2022 w Raszyn-Falenty (k. Warszawy). Udział jest bezpłatny, finansujemy pobyt w ośrodku razem z wyżywieniem. Wrasztat realizujemy w ramach projektu SKRZYDŁA DLA STOP finansowanego ze środków otrzymanych z NIW-CRSO w ramach Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030 PROO.
DLA KOGO?
Warsztat dla zaawansowanych trenerów i trenerek, które/którzy:
znają i rozumieją elementy składowe cyklu Kolba potrafią zastosować cykl Kolba, rozumieją jego poszczególne etapy, mają dużą świadomość tego, jak dobierać i formułować polecenia czy pytania na etapie refleksji. tworzą własne strategie trenerskie w oparciu o pogłębione rozumienie lub poddanie krytyce cyklu Kolba wiedzą na co zwrócić uwagę, aby budować uczące sytuacje edukacyjne są nastawiony na rozwiązywanie trudnych sytuacji trenerskichCO SIE WYDARZY?
Podczas szkolenia:
- Zaczniemy od uwspólnienia czym jest dla nas cykl Kolba, jak pracujemy z nim na co dzień, z których elementów korzystamy a które pomijamy, jakich alternatywnych metodologii/ systemów używają
- Przeanalizujemy na case study sytuacje trudne przy zastosowaniu Cyklu Kolba
- Dowiecie sie jak zbudowany jest mózg i jak się uczy.
- Dowiecie się jak działają trudne emocje i co zrobić z nimi na sali szkoleniowej?
- Dowiecie się o sposobach funkcjonowania systemów pamięci i jej ograniczeniach
- Pobawicie się Kahootem, hexami i notatkami Birkenbhil
- Poznacie gry szkoleniowe i zastanowicie się nad nimi w perspektywie neurodydaktycznej (oddziałującej na emocje i zaangażowanie)
PROGRAM
TEMAT: Trudne sytuacje trenerskie na tle Kolba
- Ja i Kolb
- Grupowa analiza trudnych sytuacji trenerskich
- Czy cykl Kolba zawsze wspiera uczenie się (z metapoziomu ten moduł to moduł Zastosowanie z Cyklu Kolba)
- Co zamiast Kolba?
- Pod rękę z teorią (z metapoziomu ten moduł to moduł TEORIA z Cyklu Kolba)
Temat: Neurodydaktyka na sali szkoleniowej
- Od neuronauki do neurodydaktyki
- Od neuronauki do neurodydaktyki
- Emocjonalny mózg na sali szkoleniowej
- Tyle zabiorą z sali, ile zapamiętają!
- Tyle zabiorą z sali, ile zapamiętają!
- Emocje na sali szkoleniowej – grywalizacja teorii
- Emocje na sali szkoleniowej – proste gry
OSOBY PROWADZĄCE
PIOTR BACHOŃSKI – Certyfikowany szkoleniowiec, tutor, coach. Autor szkoleń, warsztatów, webinariów z zakresu motywacji, wizualizacji, myślenia krytycznego, storytellingu, kreatywności. Twórca gier szkoleniowych. Prelegent konferencji SEO, OSKKO, Międzynarodowej Konferencji TOC. Publikował w „Dyrektorze Szkoły”, „Doradcy Kariery”, „Inspiratorze”.
AGNIESZKA MĄDRAKIEWICZ-STANEK – Trenerka rozwoju osobistego, coach, managerka kultury, studentka psychologii na SWPS. Prowadzi autorskie warsztaty podnoszące kompetencje miękkie oraz treningi koncentracji, kreatywności i motywacji. Od 2017 roku tworzy i realizuje szkolenia z neurodydaktyki, wspierając nauczycieli i psychologów w efektywnym procesie uczenia, pracy wychowawczej i terapeutycznej. Tworzy i realizuje projekty społeczno-kulturalne. Jest inicjatorką i dyrektorką, trwającego od 2012 roku, ogólnopolskiego „Festiwalu Piosenki Autorskiej i Poetyckiej Metamorfozy Sentymentalne” w Lublinie oraz zrzeszającego młodzież i studentów, wolontariatu na rzecz kultury.
JOANNA ZAREMBA – Trenerka, coach ICF, ekonomistka. Pomaga ludziom i organizacjom osiągnąć zaplanowane cele poprzez dostarczanie narzędzi komunikacyjnych w obszarach biznesu i życia osobistego.
ANNA ŻELAZOWSKA-KOSIOREK – Trenerka, facylitatorka, badaczka. Szkoli i wspiera rozwój kompetencji różnych grup: seniorek, nauczycieli/ek, pracowników i wolontariuszy NGOs. Zwolenniczka uruchamiania zasobów społeczności lokalnych i metodologii badania w działaniu. Zaangażowana społecznie w działania sąsiedzkie i edukacyjne na Zielonym Ursynowie.
INFORMACJE ORGANIZACYJNE
Miejsce: 4 Żywioły Falenty (Al. Hrabska 4, 05-090 Raszyn-Falenty, tel.:+48 22 723 15 24)
*zakwaterowanie w pokojach 1 osobowych, rozpoczynamy przerwą kawową w sobotę o g. 9:00 i kończymy przerwą kawową w niedzielę o g. 17:00. Dla osób spoza Warszawy i okolic: w przypadku konieczności przyjazdu dzień wcześniej proszę o informacje w ankiecie zgłoszeniowej.
Termin: 21-22 maja 2022 (sobota-niedziela), g. 9-17
Grupa: 10 osób
Zgłoszenia: do 11 maja 2022
Zasady rekrutacji:
- Wymagane doświadczenie pracy szkoleniowej oraz znajomość cyklu Kolba (zobacz: DLA KOGO?)
- Pierwszeństwo udziału dla członkiń i członków STOP z uregulowanymi składkami członkowskimi
- Liczy sie kolejność zgłoszeń zakwalifikowanych osób
FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY
Zgłoś sie wypełniając formularz poniżej lub kliknij TUTAJ
Kontakt:REKRUTACJA: Anna Skocz, anna.skocz@stowarzyszeniestop.pl
KOORDYNACJA PROJEKTU: Paulina Sierzputowska – paulina@stowarzyszeniestop.pl, tel. 724 737 117