Kolb i neurodydaktyka – uczenie osób dorosłych

Zapraszamy na szkolenie dla trenerów i trenerek rozwijające zagadnienia dotyczące uczenia osób dorosłych pt.“Kolb i neurodydaktyka”. Spotkanie odbedzie się 21-22 maja 2022 w Raszyn-Falenty (k. Warszawy). Udział jest bezpłatny, finansujemy pobyt w ośrodku razem z wyżywieniem. Wrasztat realizujemy w ramach projektu SKRZYDŁA DLA STOP finansowanego ze środków otrzymanych z NIW-CRSO w ramach Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030 PROO.

DLA KOGO?

Warsztat dla zaawansowanych trenerów i trenerek, które/którzy:

znają i rozumieją elementy składowe cyklu Kolba

potrafią zastosować cykl Kolba, rozumieją jego poszczególne etapy, mają dużą świadomość tego, jak dobierać i formułować polecenia czy pytania na etapie refleksji.

tworzą własne strategie trenerskie w oparciu o pogłębione rozumienie lub poddanie krytyce cyklu Kolba

wiedzą na co zwrócić uwagę, aby budować uczące sytuacje edukacyjne

są nastawiony na rozwiązywanie trudnych sytuacji trenerskich

CO SIE WYDARZY?

Podczas szkolenia:

1. Zaczniemy od uwspólnienia czym jest dla nas cykl Kolba, jak pracujemy z nim na co dzień, z których elementów korzystamy a które pomijamy, jakich alternatywnych metodologii/ systemów używają
  2. Przeanalizujemy na case study sytuacje trudne przy zastosowaniu Cyklu Kolba
  3. Dowiecie sie jak zbudowany jest mózg i jak się uczy.
  4. Dowiecie się jak działają trudne emocje i co zrobić z nimi na sali szkoleniowej?
  5. Dowiecie się o sposobach funkcjonowania systemów pamięci i jej ograniczeniach
  6. Pobawicie się Kahootem, hexami i notatkami Birkenbhil
  7. Poznacie gry szkoleniowe i zastanowicie się nad nimi w perspektywie neurodydaktycznej (oddziałującej na emocje i zaangażowanie)

DZIEŃ 1.21 maja 2022, sobota, g. 9-17

TEMAT: Trudne sytuacje trenerskie na tle Kolba

1. Ja i Kolb
  2. Grupowa analiza trudnych sytuacji trenerskich
  3. Czy cykl Kolba zawsze wspiera uczenie się (z metapoziomu ten moduł to moduł Zastosowanie z Cyklu Kolba)
  4. Co zamiast Kolba?
  5. Pod rękę z teorią (z metapoziomu ten moduł to moduł TEORIA z Cyklu Kolba)

DZIEŃ 2. – 22 maja 2022, niedziela, g. 9-17

Temat: Neurodydaktyka na sali szkoleniowej

1. Od neuronauki do neurodydaktyki
  2. Od neuronauki do neurodydaktyki
  3. Emocjonalny mózg na sali szkoleniowej
  4. Tyle zabiorą z sali, ile zapamiętają!
  5. Tyle zabiorą z sali, ile zapamiętają!
  6. Emocje na sali szkoleniowej – grywalizacja teorii
  7. Emocje na sali szkoleniowej – proste gry

OSOBY PROWADZĄCE

PIOTR BACHOŃSKI – Certyfikowany szkoleniowiec, tutor, coach. Autor szkoleń, warsztatów, webinariów z zakresu motywacji, wizualizacji, myślenia krytycznego, storytellingu, kreatywności. Twórca gier szkoleniowych. Prelegent konferencji SEO, OSKKO, Międzynarodowej Konferencji TOC. Publikował w „Dyrektorze Szkoły”, „Doradcy Kariery”, „Inspiratorze”.

AGNIESZKA MĄDRAKIEWICZ-STANEK – Trenerka rozwoju osobistego, coach, managerka kultury, studentka psychologii na SWPS. Prowadzi autorskie warsztaty podnoszące kompetencje miękkie oraz treningi koncentracji, kreatywności i motywacji. Od 2017 roku tworzy i realizuje szkolenia z neurodydaktyki, wspierając nauczycieli i psychologów w efektywnym procesie uczenia, pracy wychowawczej i terapeutycznej. Tworzy i realizuje projekty społeczno-kulturalne. Jest inicjatorką i dyrektorką, trwającego od 2012 roku, ogólnopolskiego „Festiwalu Piosenki Autorskiej i Poetyckiej Metamorfozy Sentymentalne” w Lublinie oraz zrzeszającego młodzież i studentów, wolontariatu na rzecz kultury.

JOANNA ZAREMBA – Trenerka, coach ICF, ekonomistka. Pomaga ludziom i organizacjom osiągnąć zaplanowane cele poprzez dostarczanie narzędzi komunikacyjnych w obszarach biznesu i życia osobistego.

ANNA ŻELAZOWSKA-KOSIOREK – Trenerka, facylitatorka, badaczka.  Szkoli i wspiera rozwój kompetencji różnych grup: seniorek, nauczycieli/ek, pracowników i wolontariuszy NGOs. Zwolenniczka uruchamiania zasobów społeczności lokalnych i metodologii badania w działaniu. Zaangażowana społecznie w działania sąsiedzkie i edukacyjne na Zielonym Ursynowie.

INFORMACJE ORGANIZACYJNE

Miejsce: 4 Żywioły Falenty (Al. Hrabska 4, 05-090 Raszyn-Falenty, tel.:+48 22 723 15 24)

*zakwaterowanie w pokojach 1 osobowych, rozpoczynamy przerwą kawową w sobotę o g. 9:00 i kończymy przerwą kawową w niedzielę o g. 17:00. Dla osób spoza Warszawy i okolic: w przypadku konieczności przyjazdu dzień wcześniej proszę o informacje w ankiecie zgłoszeniowej.

Termin: 21-22 maja 2022 (sobota-niedziela), g. 9-17

Grupa: 10 osób

Zgłoszenia: do 11 maja 2022

Zasady rekrutacji:

1. Wymagane doświadczenie pracy szkoleniowej oraz znajomość cyklu Kolba (zobacz: DLA KOGO?)
  2. Pierwszeństwo udziału dla członkiń i członków STOP z uregulowanymi składkami członkowskimi
  3. Liczy sie kolejność zgłoszeń zakwalifikowanych osób

Zgłoś sie wypełniając formularz poniżej lub kliknij TUTAJ

Kontakt:
REKRUTACJA: Anna Skocz, anna.skocz@stowarzyszeniestop.pl
KOORDYNACJA PROJEKTU: Paulina Sierzputowska – paulina@stowarzyszeniestop.pl, tel. 724 737 117