Kompetencje przyszłości i rozwój własnych kompetencji
Zapraszamy na warsztat „Kompetencje przyszłości i rozwój własnych kompetencji”, który odbedzie się 22-23 kwietnia 2022 w Otrębusach (k. Warszawy). Udział jest bezpłatny, finansujemy pobyt w ośrodku razem z wyżywieniem. Wrasztat realizujemy w ramach projektu SKRZYDŁA DLA STOP finansowanego ze środków otrzymanych z NIW-CRSO w ramach Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030 PROO.
DLA KOGO?
Warsztat dla zaawansowanych trenerów i trenerek:
osób doświadczonych w prowadzeniu szkoleń i działań edukacyjnych, odczuwających potrzebę refleksyjnego spojrzenia na swoją pracę, osób szukających zarówno własnego rozwoju w zakresie Kompetencji Przyszłości (KP), jak i zdobycia umiejętności rozwijania ich w odbiorcach własnych procesów edukacyjnych.
CO SIE WYDARZY?
Podczas warsztatu:
- stworzycie profil kompetencyjny trenera i trenerki STOP w perspektywie kompetencji przyszłości
- doświadczycie działania metody dramy stosowanej w budowaniu kompetencji przyszłości tj. kreatywność, rozwiązywanie problemów, komunikowania się, współdziałania itp.
- poznacie metody i techniki nadawania znaczeń i odkrywania sensu jako kompetencji przyszłości (np. przeramowanie , “Pytania Kartezjańskie” itp)
- stworzycie mapę otaczającego świata z realnymi mistrzami, ich mocami i kompetencjami przyszłości
- zastanowicie się jakiej przyszłości nam potrzeba i kto może nas do niej przygotować. Co w zmieniającym się świecie nas niepokoi i jak temu zapobiegać? Skąd czerpać mądrość?
- zaplanujecie dalszy rozwój własny w oparciu o indywidualnie dobraną ścieżkę rozwoju dla siebie.
Brzmi eklektycznie i trochę tajemniczo? Wynika to z konstrukcji warsztatu w ramach, którego działania poprowadzą trzy trenerki i jeden trener, specjaliści w swoich tematach, a wszystkie tematy łaczy jedno: spojrzenie na własną pracę w kontekście kompetencji przyszłości, ale też nasz własny rozwój w tym zakresie.
PROGRAM
- Budowanie zbioru Trenerskich Kompetencji Przyszłości – Joanna Zaremba
- Profil kompetencyjny trenera/ki STOP – Joanna Zaremba
- Drama jako narzędzie rozwijające kreatywność, współdziałanie, poszukiwanie rozwiązań (Małgorzata Winiarek-Kołucka)
- Drama jako narzędzie rozwiązywania konfliktów, komunikowania się oraz wspólnego szukania rozwiązań (Małgorzata Winiarek-Kołucka)
- “Nadawanie znaczenia” i “odkrywanie sensu” jako jedne z kompetencji przyszłości i odniesienie ich do pracy trenera/ki (Ilona Anczarska)
- “Nadawanie znaczenia” i “odkrywanie sensu” jako jedne z kompetencji przyszłości w pracy z uczestnikiem (Ilona Anczarska)
- W poszukiwaniu mistrza – moi mistrzowie – mapa (Marcin Sobaszek)
- W poszukiwaniu mistrza – moi mistrzowie- rozwój własny (Marcin Sobaszek)
OSOBY PROWADZĄCE
ILONA ANCZARSKA – Psycholożka, pracuje z osobami przechodzącymi kryzysy w różnych postaciach, zarówno z dorosłymi jak i z młodzieżą. Trener umiejętności społecznych i osobistych, m.in. na temat rozwiązywania konfliktów, profilaktyki wypalenia zawodowego, zarządzania zespołem.
MARCIN SOBASZEK – Certyfikowany trener STOP, od 2000 roku szkolący organizacje pozarządowe, samorządy, grupy nieformalne, młodzież, osoby zagrożone wykluczeniem. Prezes Fundacji Obrazy Bez Granic która łączy kulturę i edukację. Uwielbia aktywność, w życiu i na sali szkoleniowej.
MAŁGORZATA WINIAREK-KOŁUCKA – Psycholożka, pedagożka, trenerka dramy, facylitatorka. Pracuje z dorosłymi i młodzieżą. Jej pasją jest otwieranie ludzi i społeczeństwa na ważne tematy, szukanie rozwiązań problemów społecznych oraz rozwijanie umiejętności interpersonalnych z wykorzystaniem ciała, emocji i myślenia.
JOANNA ZAREMBA – Trenerka, coach ICF, ekonomistka. Pomaga ludziom i organizacjom osiągnąć zaplanowane cele poprzez dostarczanie narzędzi komunikacyjnych w obszarach biznesu i życia osobistego.
INFORMACJE ORGANIZACYJNE
Miejsce: Centrum Konferencyjne Mazowsze (Otrębusy, k. Warszawy)
*zakwaterowanie w pokojach 1 osobowych, rozpoczynamy przerwą kawową w piątek o g. 9:00 i kończymy przerwą kawową w sobotę o g. 17:00. Dla osób spoza Warszawy i okolic: w przypadku konieczności przyjazdu dzień wcześniej proszę o informacje w ankiecie zgłoszeniowej.
Termin: 22-23 kwietnia 2022 (piątek- sobota)
Grupa: 10 osób
Zgłoszenia: do 13 kwietnia 2022
Zasady rekrutacji:
- Wymagane doświadczenie pracy szkoleniowej
- Pierwszeństwo udziału dla członkiń i członków STOP z uregulowanymi składkami członkowskimi
- Liczy sie kolejność zgłoszeń zakwalifikowanych osób
FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY
Zgłoś sie wypełniając formularz poniżej lub kliknij TUTAJ
Kontakt: Paulina Sierzputowska – paulina@stowarzyszeniestop.pl, tel. 724 737 117