22 października 2016 r. w całej Polsce odbyła się już 3. Edycja NOCY SZKOLEŃ. Tym razem także Stowarzyszenie Trenerów Organizacji Pozarządowych wzięło w niej udział.

NOC SZKOLEŃ to ogólnopolska inicjatywa Stowarzyszenia „ Absolwenci na walizkach”. Pomysł polega na tym, że w różnych miastach Polski, tego samego dnia i o tej samej porze, po zachodzie słońca rozpoczynają się różnorodne szkolenia. Zwykle trwają około 3-4 godzin, są bezpłatne lub płatne maksymalnie 40 zł. W 3. edycji w 170 szkoleniach w 24 miastach wzięło udział 1500 osób.

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab

Zorganizowaliśmy jako Stowarzyszenie łącznie 4 warsztaty:

• Trenerskie ICT oraz Jak korzystać z EPALE – na Smolnej prowadziła Daria Sowińska-Milewska
  • Noc cotopaxi – prowadził Łukasz Szewczyk – w ramach partnerskiej współpracy ze Stowarzyszeniem Pracownia Filmowa “Cotopaxi”
    Stowarzyszenie jest laureatem wielu nagród i wyróżnień za pracę techniką wideo uczestniczącego m.in. z seniorami, osobami chorującymi psychicznie czy z niepełnosprawnością intelektualną. Dzięki tej technice jest w stanie integrować społeczności, wzmacniać jednostki, jak i zdobywać wiedzę na temat funkcjonowania poszczególnych grup.
  • Action Learning – jak wzmacniać swoje przywództwo i rozwiązywać złożone problemy – prowadził Tomasz Janiak z WIAL Poland w siedzibie zaprzyjaźnionej Fundacji „Jeden Muranów”
    Action Learning (nauka w działaniu) to intensywny proces grupowy, pozwalający rozwiązywać pilne i złożone problemy, jednocześnie ucząc się umiejętności przywódczych i zespołowych. Zapoczątkowany przez Rega Revansa, a rozwinięty przez prof. Michaela Marquardta, okazał się niezwykle efektywny w środowisku biznesowym. Polega na tym, że grupa 4-8 osób rozwiązuje rzeczywiste problemy, opracowuje plany działań, wdraża je, a przy tym nieustannie się uczy.

Cieszymy się, że na szkolenia trafiły małe grupy, ale zainteresowane zarówno tematyką jak i kontaktem z organizacjami. Bardzo dziękujemy osobom prowadzącym i organizatorom!

Kolejna NOC SZKOLEŃ w marcu 2017 🙂