Między pędem a spokojem – o zarządzaniu sobą w czasie

Zapraszamy do lektury artykułu Darii Sowińskiej-Milewskiej, która opisuje działania związane z zarządzaniem czasem i sobą z szerokiej perspektywy i daje mnóstwo inspiracji do pracy z planerami i kalendarzami, ale także o zadbania o siebie, swoje potrzeby i wartości. Autorka zachęca do spojrzenia na swoje cele i priorytety, co ułatwi nam ustawienie naszych codziennych aktywności tak aby zbliżały nas do ich realizacji.

Chcemy czerpać satysfakcję z każdego dnia. Wychodzić rano z domu z poczuciem dobrze rozpoczętego dnia, a z pracy z poczuciem zrealizowania zadań. Mieć czas dla najbliższych, czas tylko dla siebie, na kontakt z przyrodą, taniec czy kino. Chcemy robić to, co jest ważne i co się liczy. Dlatego zajmujemy się zarządzaniem sobą w czasie.

Przełomowym momentem w nabywaniu umiejętności zarządzania sobą w czasie, planowania i organizowania jest ten, gdy zdamy sobie sprawę, że nie da się zrobić wszystkiego. A najważniejszą umiejętnością – wybór tego, co ważne… bo życie nie polega na spaniu po 3 godziny i wyciskaniu każdej minuty jak cytryna, począwszy od medytacji o czwartej rano czy nauki chińskiego o piątej… W zarządzaniu sobą w czasie chodzi nie o to, aby być bezustannie zajętym/zajętą drobnymi rzeczami, ale by skutecznie i efektywnie robić to, co się liczy. Praca zawodowa czy rodzinne zobowiązania to nie sprint, to raczej bieg długodystansowy. Chodzi o to, by wieczorem nie przeglądać w myślach, czego się jeszcze nie zdążyło zrobić, tylko spokojnie i z ufnością wchodzić w kolejny dzień.

Zapraszamy do lektury nie tylko osoby pracujące w urzędach, ale także wszystkich poszukujących sposobów na zarządzanie sobą w czasie.

 

 

Okładka publikacji - Między pracą stacjonarną a zdalną w urzędzie. Niebieskie tło, logo projektu, logo instytucji finansującej, zdjęcie osoby siedzącej przy laptopie

 

Projekt Spójna Integracja Regionalna Ekonomii Społecznej II realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

SIRES II - belka z logotypami