Piknik STOP z warsztatami

Zapraszamy członków i członkinie, przyjaciół STOP oraz wszystkich zainteresowanych naszymi działaniami na wydarzenie warsztatowo-towarzyskie!!! Tym razem widzimy się na żywo, w Warszawie, 12 czerwca (sobota), w godz. 10.00-14.00 (miejsce podamy wkrótce – będzie to przestrzeń z ogródkiem). Udział w spotkaniu jest bezpłatny!

Piknik: babeczki, świeca, doniczkaOkazją do spotkania, porozmawiania przy kawie i pysznym jedzeniu są dwa mini warsztaty promujące efekty prac w ramach dwóch projektów Erasmus+, w których zaangażowani są nasi członkowie i członkinie. Przy okazji zaprezentujemy też wypracowaną przez zespół roboczy wersję misji i wizji STOP – będzie przestrzeń dla informacji zwrotnej.

Program spotkania:

  1. 10.00-11.00 – warsztat Wideo w procesie edukacyjnym
  2. 11.00-12.00 – warsztat GRIT, czyli o tym jak rozwijać wytrwałość w uczeniu się
  3. 12.00-14.00 – część “towarzyska” spotkania: rozmowy, networkig, lunch

 

WARSZTATY

Logo Erasmus+Warsztaty odbywają się w ramach projektów Erasmus+

1. Godzinny warsztat prowadzony przez Łukasza Szewczyka w ramach projektu Erasmus+ Wideo w procesie edukacyjnym Stowarzyszenia Pracownia Filmowa “Cotopaxi”.

Logo Video in educational processPandemia mocno uświadomiła nam jak ważne jest używanie wideo w pracy z dorosłymi uczestnikami. Postaramy się przekonać, że materiały audiowizualne mogą być przydatne w każdej formule edukacyjnej począwszy od prezentowania komponentu wiedzowego (np. w odwróconej lekcji) poprzez pobudzanie doświadczenia (w cyklu Kolba) po wspieranie procesów upodmiotowienia czy terapii (z wykorzystaniem wideo uczestniczącego czy digital storytelling).

Podczas warsztatu:

  • Poznasz platformę online z opisem metod i technik wykorzystania wideo w edukacji nieformalnej osób dorosłych (stacjonarnej i zdalnej),
  • Dostaniesz praktyczne, zweryfikowane scenariusze warsztatów,
  • Poznasz wskazówki dotyczące realizacji wideo przez trenerów/edukatorów.

Prowadzący:

Łukasz Szewczyk –  facylitator, trener (członek STOP), praktyk metod Participatory Video, Digital Storytelling, w przeszłości badacz wykorzystania audiowizualności w naukach społecznych. Ekspert w projekcie Wideo w procesie edukacyjnym.

2. Godzinny warsztat prowadzony przez Agnieszkę Borek i Bartłomieja Walczaka pt. “GRIT, czyli o tym jak rozwijać wytrwałość w uczeniu się” w ramach projektu Erasmus+ Growing in uRban educatIon and diversiTy (wzrastanie w edukacji miejskiej i różnorodności).

logo GRITW projekcie GRIT wykorzystno popularną koncepcję edukacyjną Growth Mindset, która zakłada, że nastawienie na rozwój jest czynnikiem motywującym i pozytywnie wpływa na uczenie się.  Pojęcia „grit” i Growth Mindet są ze sobą powiązane, co oznacza, że wytrwałość (grit) może być rozwijana poprzez nastawienie na rozwój i że nastawienie na rozwój może prowadzić do wytrwałości. W kontekście edukacyjnym chodzi o wytrwałą pracę nad wyzwaniami, utrzymywanie wysiłku i zainteresowania pomimo niepowodzenia i przeciwności.

Podczas warsztatu:

  • Doświadczysz pracy z wykorzystaniem jednego z narzędzi GRIT, które wspierają rozwijanie nastawienia na rozwój i wytrwałości.
  • Poznasz zestaw narzędzi GRIT, które mogą być (po niewielkiej modyfikacji) przydatne z różnorodnymi grupami, zwłaszcza z osobami, które na swojej ścieżce edukacji formalnej doświadczyły niepowodzeń.

DLA KOGO?

Warsztat jest dla osób, które:

  • chcą doskonalić lub zmienić swój sposób uczenia uczniów i osób dorosłych
  • spotykają się z brakiem motywacji do uczenia się wśród uczniów i dorosłych
  • dla których ważne jest przełamywanie barier, które utrudniają młodzieży i dorosłym osiąganie celów edukacyjnych

Prowadzący:

Agnieszka Borek – certyfikowana trenerka STOP, socjolożka, liderka społeczna. Obecnie skupia się na planowaniu i wspieraniu długofalowych procesów edukacyjnych w organizacjach. Ekspertka w projekcie GRIT.

Bartłomiej Walczak – Trener, nauczyciel akademicki, socjolog. Specjalizuje się w szkoleniach z zakresu ewaluacji, metodologii i analizy oraz doskonalenia warsztatu dydaktycznego. Ekspert w projekcie GRIT.

ZGŁOSZENIA

Zgłoszenia poprzez formularz zgłoszeniowy zamieszczony poniżej oraz pod linkiem: ZGŁOŚ SIĘ

Udział dostępny dla członków i członkiń, przyjaciół STOP oraz osób zainteresowanych dołaczeniem do nas.
Ilość miejsc ograniczona.