Międzynarodowe szkolenie poświęcone wyzwaniom współczesności

Seminarium “To tell the truth. The story of democracy and diversity on times of radicalisation”

1-12 sierpnia 2018 | Bad Bevensen & Berlin, Niemcy

Międzynarodowy letni program dla liderów i liderek młodzieżowych, studentów i studentek oraz osób pracujących z młodzieżą z Niemiec, Polski, Litwy, Irlandii Północnej, oparty o inspirujące, międzykulturowe i włączające metody szkolenia trenerów. Ostatnie wolne miejsca – zapraszamy do zgłoszenia się.

TEMATYKA

W międzynarodowej grupie osób pracujących z młodzieżą (liderów i liderek młodzieżowych, trenerów i trenerek, nauczycieli i nauczycielek) będzie możliwość doświadczenia metod szkoleniowych oraz refleksji nad analizą narracji historycznych, rolą demokracji, wartością różnorodności, demokracji i dialogu w czasach radykalizacji i napięć społecznych.

Kluczowe zagadnienia szkolenia koncentrować się będą wokół:

• analizy narracji historycznych dotyczących konstruowania tożsamości i dróg do demokracji,
  • wartości leżących u podstaw naszej wspólnoty,
  • roli różnorodności i dialogu w społeczeństwie,
  • refleksji nad możliwymi kierunkami rozwoju społecznego.

Szkolenie odbywać się będzie w języku angielskim, dlatego osoby zainteresowane zapraszamy do zapoznania się z opisem w tym języku:

Who tells the truth in times of post-truth politics? Which is the true story of our past? What is the story of democracy in our countries? Which different stories shape societies in times of immigration and diversity? What is the story of our lives as (future) active citizens? With this project we will make stories happen; we will not just share them. We will use them to understand each other, to compare our narratives, to learn about the different paths to democracy in our countries, to understand the concept of diversity & to design our future projects as activists of civil society.

1. The truth about the past: How did we become the people who we are? We will look at the historic narratives describing our (national) identity and our paths to democracy.
  2. The truth about democracy: How do we decide, which policy will do? Is democracy always the rule of the majority? Who feels represented and who feels left behind? (simulation game & talks with political decision makers).
  3. The truth about diversity: How do we perceive what keeps societies together? Do we have homogenous and diverse societies in Europe? Are we part of the “Christian occident”? This part is on facing diversity and handling it.
  4. The truth about development: How do we design, what we will do? Here we will write the story of our future.

ORGANIZACJA

Szkolenie jest organizowane przez Akademię Europejską – Instytut Gustava Stresemanna w Dolnej Saksonii.

Organizator pokrywa koszty pobytu, zakwaterowania, wyżywienia, materiałów, programu.

Opłata za udział dla uczestników z Polski wynosi 50 EUR. Koszty podróży są zwracane do wysokości 180 EUR.

ZGŁOSZENIA

Jest jeszcze możliwość zgłoszenia się na seminarium – osoby zainteresowane prosimy o przesłanie formularza zgłoszeniowego na adres: anna.huminiak@gmail.com do 23 lipca 2018

W razie pytań zapraszamy do kontaktu mailowego lub telefonicznego: +48 531 705 619