Stories4CCom – Erasmus+ Mobilność osób pracujących z młodzieżą

Pod koniec 2018 roku rozpoczęła się realizacja projektu Enhance Civic Competences through Storytelling – Stories4CCom realizowanego we Włoszech przez Stories of possible worlds (Stori di mondi possibili).

Celem projektu jest zapoznanie trenerów/ek, edukatorów/ek pracująch z młodzieżą ze skutecznymi narzędziami pracy z młodymi ludźmi w celu rozwijania ich umiejętności obywatelskich i społecznych oraz zwiększenia ich aktywnego uczestnictwa w zmianach społecznych. Szkolenie będzie zawierało elementy metody autobiograficznej i storytellingu.

Stowarzyszenie STOP jest jednym z partnerów projektu, a nasi członkowie i członkinie wezmą udział w szkoleniu prezentującym metody i narzędzia pracy pozwalające na zwiększenie kompetencji młodych osób w zakresie umiejętności społecznych i obywatelskich. W programie szkolenia m.in.:

• Umiejętności obywatelskie i edukacja społeczna dla młodych ludzi,
  • Wprowadzenie do metody autobiograficznej,
  • Metodologia wywiadów wideo i narracji fotograficznej,
  • Jak zaangażować młodych ludzi w projekt zbierania historii na temat zmian społecznych.

Więcej o programie: INFO PACK

Szkolenie

TERMIN: 8-13 lipca 2019 (przyjazd 7.07., wyjazd 14.07.), 6 dni + 2 dni podróż
MIEJSCE: Rzym, Włochy
LICZBA OSÓB: 4 osoby z Polski/STOP (łącznie będą 24 osoby)

Uczestnicy mają zapewnione koszty podróży, wyżywienia i noclegu w trakcie szkolenia (pokrywane przez organizatora). Uczestnicy opłacają tylko koszty przelotu w dwie strony, które później zostaną zwrócone przez Stories of possible worlds.

Zgłoszenia

Zapraszamy do uczestnictwa osoby pracujące z młodymi ludźmi (czyli z osobami w wieku 18-30 lat).
Warunki udziału: znajomość języka angielskiego w stopniu komunikatywnym, deklaracja przeprowadzenia warsztatu upowszechniającego wiedzę z treningu (może być wspólnie z innymi uczestnikami), uregulowane składki członkowskie.

Zgłoszenia do 25 czerwca 2019 (do godz. 14.00) poprzez FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY. O uczestnictwie decyduje: odpowiedź na pytanie dotyczące chęci uczestnictwa oraz kolejność zgłoszeń (w przypadku dużej liczby zgłoszeń).

Zobacz więcej: