Erasmus+ KA2 Młodzież

Na początku 2019 roku rozpoczęliśmy realizację międzynarodowego projektu “Storytelling to Develop Civic Competences in Young People – StoryDeC”, którego celem jest promowanie skutecznych i efektywnych nieformalnych szkoleń i działań w ramach nieformalnej edukacji w zakresie zwiększenia umiejętności obywatelskich i społecznych młodych ludzi, także w celu wspierania ich integracji społecznej i uczestnictwa w demokratycznym życiu Unii Europejskiej.

Projekt zakłada stworzenie narzędzi i ścieżek edukacyjnych wykorzystujących storytelling i metodę autobiograficzną do stosowania przez osoby pracujące z młodzieżą, dzięki czemu działania skierowane do młodzieży będą bardziej skuteczne i profesjonalne.

Termin realizacji: styczeń 2019 – grudzień 2021
Numer umowy: 2018-3-IT03-KA205-014232

TRWA KONKURS „Stories for Change!”

Strony projektu

Działania

• Ścieżki edukacyjne (StoryDeC Educational paths) – stworzenie nowych (dostępnych i bardziej uniwersalnych)  ścieżek edukacyjnych wykorzystujących metodę autobiograficzną i storytelling w celu jak najskuteczniejszego roziwjania kompetencji społecznych i obywatelskich młodych osób oraz wspierania ich aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym.
  • Gra (StoryDeC Game) – stworzenie gry (w wersji cyfrowej i planszowej) wspierającej rozwój społecznych i obywatelskich kompetecji u młodych osób poprzez wykorzystanie opowieści.
  • Szkolenie (StoryDeC Training Module) – przygotowanie modułu krótkiego szkolenia dla trenerów pracujących z młodzieżą aby jak najlepiej wykorzystać ścieżki edukacyjne zaproponowane w ramach projektu.
  • Cyfrowe archiwum (StoryDeC Digital Archive) – stworzenie cyfrowego archiwum opowieści mówiących o zmianie społecznej, społecznym i obywatelskim zaangażowaniu i uczestnictwie w życiu społecznym.

1. Federazione Italiana dei CEMEA – Włochy (lider)
  2. Storie di Mondi Possibili – Włochy
  3. CEMEA Centre – Francja
  4. Mobilizing Expertise AB (prev. ProIFALL AB) – Szwecja