Wideo w storytellingu – czyli praktyczny warsztat wideofilmowania

Na spotkanie z kamerą, telefonem, programem do edycji i „opowieściami o Europie” zapraszają dwaj członkowie sTOP – Michał Kępiński i Marcin Sobaszek.

KIEDY?  10 grudnia 2022 (sobota), w godz. 9.30-14.30
GDZIE?  Nowolipki 9B, Warszawa

Udzia bezpłatny!

Co będzie się działo?

• Sprawdzisz jak używać różnych sprzętów do rejestracji materiału wideo (telefon, aparat, kamera) i poznasz jakie są uniwersalne rozwiązania niezależnie od rodzaju użytego sprzętu
  • Pokażemy jak urozmaicić materiał filmowy, używając zdjęć, różnicując kadry, używając legalnych zasobów dostępnych w internecie – triki z codziennego życia
  • Pokażemy jakich błędów unikać (miejsce, światło, dźwięk, kompozycja kadru)
  • Pokażemy jak przygotować się do realizacji wywiadów, filmów dokumentów, materiałów instruktażowych
  • Zrealizujemy z wami krótkie opowieści, podczas których będziecie mieli okazję wejść w rolę operatorów/operatorek, aktorów/aktorek lub osób odpowiedzialnych za kierowanie planem filmowym

Dlaczego opowieści o Europie?

Ponieważ warsztat odbywa się w ramach ponadnarodowego projektu MAE (Memories Across Europe), w którym nasze Stowarzyszenie jest partnerem.

W ramach projektu powstają różnorodne materiały storytellingowe: narracje autobiograficzne, wideo i foto narracje, kolaże lub komiksy. Każdy z Was może w dowolnym momencie przesłać swoją opowieść na portal www.storyap.eu i podzielić się własną historią ze światem.

Logo Projekt MAE i Erasmus Plus

FORMULARZ: poniżej lub TUTAJ
Zgłoszenia do 5.12.2022. Pierwszeństwo udziału w szkoleniu mają członkowie i członkinie STOP z opłaconymi składkami. Liczy się kolejność zgłoszeń.