NOC SZKOLEŃ W TWOIM MIEŚCIE

Baner - Noc szkoleń

22 października o godz. 18 rozpocznie się Noc Szkoleń. W ponad 20 miastach po zachodzie Słońca sale szkoleniowe zapełnią się uczestnikami, m. in. w Gdańsku, Krakowie, Opolu, Poznaniu, Rzeszowie, Szczecinie,  Warszawie i Wrocławiu. Gdańsk na tej liście jest wyjątkowy! Organizatorzy zaplanowali tam szkolenia na całą noc, aż do godz. 6 rano.

Dlaczego Noc Szkoleń?

Szkolenia odbywają się w nocy, gdyż w ciągu dnia nie mamy na to po prostu czasu. W ciągu dnia pracujemy i zarabiamy, a przecież każdy z nas chce się rozwijać i nauczyć czegoś nowego. Poza tym w nocy lubimy robić różne, niestandardowe rzeczy. Noc Szkoleń jest takim niecodziennym zaproszeniem dla ciekawych świata – mówi Dariusz Grochocki, pomysłodawca i ogólnopolski koordynator Nocy Szkoleń.

Co jest ideą Nocy Szkoleń?

Organizatorzy Nocy Szkoleń na stronie projektu www.nocszkolen.pl stwierdzają, że ideą Nocy Szkoleń jest zwrócenie uwagi na konieczność uczenia się przez całe życie:

„Dzięki edukacji nieformalnej uczymy się kreatywności, samodzielnego myślenia oraz odpowiedzialności za swój rozwój. Edukacja nieformalna nigdy się nie kończy.”

Tak rozumiana jest idea lifelong learning przez organizatora Nocy Szkoleń. Jest nim Stowarzyszenie „Absolwenci na walizkach”, którego celem jest wspieranie bez względu na wiek szukających pracy, freelancerów i wolontariuszy w zdobywaniu i doskonaleniu umiejętności osobistych i kompetencji zawodowych.

Jakie są specjalności Nocy Szkoleń?

Od początku Nocy Szkoleń formułą są szkolenia w małych grupach. Dzięki temu uczestnicy spędzają czas w kameralnej atmosferze. Trenerzy dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem oraz zarażają uczestników swoim entuzjazmem i pasją. Wszystko to tworzy wyjątkowy klimat!

Jak wziąć udział w Nocy Szkoleń?

W szkoleniach może wziąć udział każdy bez względu na wiek. Zaproszeni są wszyscy mieszkańcy, dla których nocna pora nie jest przeszkodą w poszerzaniu horyzontów i poznawaniu nowych ludzi. Bilety na Noc Szkoleń można zdobyć na platformie Pozarządowy Expert.

Podczas Nocy Szkoleń odbędzie się przeszło 140 szkoleń w ponad 20 miastach, m. in. Bielsku-Białej, Częstochowie, Gdańsku, Gliwicach, Jaworznie, Koszalinie, Krakowie, Nowym Targu, Opolu, Poznaniu, Rzeszowie, Stargardzie, Starogardzie Gdańskim, Szczecinie, Warszawie, Wrocławiu, Zabrzu, Zielonej Górze.

Jaka jest tematyka szkoleń?

Tematyka szkoleń jest różnorodna. W każdej edycji Nocy Szkoleń pojawiają się nowe tematy. Niektóre z nich są zaskakujące, np. „Piwo bez tajemnic” w Stargardzie, „Warsztaty samoobrony i asertywności dla kobiet” w Nowym Targu, „Improwizacja teatralna i metoda arteterapii” w Krakowie, warsztat „Moja baśń” oraz warsztaty ceramiki w Warszawie czy FuckUp Night Koszalin.

W całej Nocy Szkoleń przeważają szkolenia dotyczące umiejętności osobistych, ale nie brakuje też tych związanych z nowymi technologiami i marketingiem, np. Microsoft Excel Business Intelligence, content marketing, social media, storytelling, tworzenie gier komputerowych.

Na miękko i na twardo

Szkolenia z umiejętności osobistych, tzw. szkolenia „miękkie” są największą grupą szkoleń, jakie odbywają się w ramach Nocy Szkoleń. Doświadczenia życiowe wielu z nas mogą pokazać, że umiejętności „miękkie” wcale nie są nieważne. Najczęściej z powodu braku tych umiejętności tracimy „twarde” rzeczy, jak miłość życia, rodzinę, majątek, a nawet swoje życie.

Ideą Nocy Szkoleń jest zwrócenie uwagi na konieczność uczenia się przez całe życie, w różnych kierunkach i dziedzinach. Poprzez Noc Szkoleń organizatorzy chcą kształtować postawy odpowiedzialności za swój rozwój: intelektualny, emocjonalny, duchowy, zawodowy i fizyczny.

W trosce o zrównoważony rozwój, organizatorzy zaplanowali szereg szkoleń z umiejętności osobistych, np. „W poszukiwaniu pracy marzeń” w Opolu, „Jesteś Kowalem swojego losu” i „Negocjacje w biznesie” w Poznaniu, „Work life balance” w Stargardzie, „Zdrowe ciało, zdrowy duch” w Zielonej Górze, „Przywództwo osobiste” w Szczecinie, „Wariacje na temat międzyludzkich relacji” w Jaworznie – tematy szkoleń można tak wymieniać jeszcze długo.

 

Nie przegap Nocy Szkoleń! Kolejna edycja dopiero w marcu 2017 roku!

Wejdź na www.nocszkolen.pl i sprawdź, jakie szkolenia odbędą się w Twoim mieście!

Autor: Dariusz Grochocki, Stowarzyszenie “Absolwenci na walizkach”
p
aździernik 2016