Zapraszamy do sprawdzenia “Matrycy zrównoważonego rozwoju na rzecz uczenia się i edukacji dorosłych”

Jeśli jako instytucja edukująca w obszarze edukacji osób dorosłych (ALE – Adult Learning and Education) szukasz sposobów, inspiracji i praktycznych pomysłów na to jak w praktyce funkcjonować w sposób bardziej zrównoważony w kontekście środowiska naturalnego i przeciwdziałania zmianie klimatu – sprawdź “Matrycę Zrównoważonego Rozwoju na rzecz uczenia się i edukacji dorosłych” powstającą w ramach projektu SMALEI, którego sTOP jest partnerem.

Matryca obejmuje 5 obszarów, w których możesz zbadać poziom swojej kompetencji oraz docelowo proponować będzie formy i sposoby dalszego rozwijania się instytucji w każdym z nich (nad dostępnością pomysłów i inspiracji – przede wszystkim językową- jeszcze pracujemy):

• Środowiskowy zrównoważony rozwój instytucji
  • Zielone umiejętności trenerów i personelu
  • Zaangażowanie osób uczących się
  • Podnoszenie świadomości i zaangażowania społecznego
  • Partnerstwa na rzecz zrównoważonego rozwoju

Tymczasem, zapoznanie się z matrycą i pierwsze testy typu “self- assessment” są już możliwe.

Powoli przymierzamy się również do pilotowania matrycy i przeprowadzenia testów własnych, które rozpoczniemy tłumaczeniem narzędzia na język polski.

Matrycę i stronię projektu (wraz z pierwszymi testami typu “self- assessment”), znajdziecie tutaj

Strona projektu: www.stowarzyszeniestop.pl/smalei
Koordynatorka: Anna Skocz, anna.skocz@stowarzyszeniestop.pl