AKTUALIZACJA 8.04.2024: WYDARZENIE ODWOŁANE

FESTIWAL SUPERWIZJI

Festiwal superwizji logo

Zapraszamy na pierwszy festiwal promujący i przybliżający superwizję jako narzędzie rozwoju trenerskiego organizowany 13 kwietnia 2024 w Warszawie przez Stowarzyszenie Trenerskie Organizacji Pozarządowych pn: “Superwizja jest SUPER!”. Festiwal adresowany jest do trenerek i trenerów pracujących z osobami dorosłymi, chcących doświadczyć superwizji trenerskiej i/lub poddać superwizji swoją pracę.

Organizacja festiwalu płynie z chęci dzielenia się dobrem, wiedzą i doświadczeniem i jako inicjatywa płynie od uczestników i uczestniczek szkoły superwizji sTOP, zorganizowanej w latach 2022-2023.

Festiwal organizujemy po to, by:

• przybliżyć Ci superwizję jako narzędzie rozwoju trenerskiego
  • zaprezentować różne metody prowadzenia superwizji grupowej
  • zachęcić do korzystania z superwizji i do rozwijania się dzięki tej metodzie

Biorąc udział w wydarzeniu możesz:

• Poddać superwizji swoją pracę i/ lub aktywnie włączyć się w proces superwizowania pracy innej osoby
  • Poszerzyć świadomość na temat zagadnienia wniesionego do superwizji przez Ciebie lub inną osobę
  • Otrzymać wsparcie w szukaniu rozwiązań, nowych metod i narzędzi pracy
  • Mieć wgląd w różnorodne sytuacje i wyzwania, z którymi mierzą się inni trenerzy i trenerki
  • Doświadczyć procesu superwizji prowadzonego przez osoby o różnych stylach pracy superwizyjnej

To ważne, byś przychodząc na wydarzenie miał(a) gotowość do dzielenia się i uczestniczenia w rozmowie – dialogu edukacyjnym.

Dla kogo?

Dla każdego trenera i trenerski niezależnie od wieku, doświadczenia, obszaru pracy edukacyjnej.

GDZIE?

Gniazdo – Centrum Aktywizmu Klimatycznego
ul. Krucza 17, Warszawa

KIEDY?

13 kwietnia 2024 (sobota)
godz. 9.00-15.00 (rejestracja od 8.30)

50 zł dla członków i członkiń sTOP
100zł dla gości spoza sTOP

GODZINA DZIAŁANIE
9.00-9.30 Zacznijmy od przerwy, czyli kawa i rozmowy na dzień dobry 🙂
9.30-10.00 Superwizja w życiu trenerskim, czyli co to takiego i po co nam to? – otwarcie i wymiana
10.00-12.00 Superwizja grupowa – sesja I
12.00-12.45 Lunch
12.45-14.45 Superwizja grupowa – sesja II
14.45-15.00 Czy superwizja faktycznie jest super? –  giełda wrażeń i refleksji

W trakcie trwania Festiwalu przewidziana jest przerwa kawowa oraz lunch. Wydarzenie organizowane jest siłami własnymi a pobierana opłata ma za zadanie pokryć podstawowe koszty organizacji wydarzenia tj. wynajem sali i catering.

CO TO JEST SUPERWIZJA?

Jeżeli nie wiesz, czym jest superwizja, sprawdź poniższą definicję oraz zobacz co mówi o niej Marta Henzler, jedna z superwizorek sTOP.

Superwizja to dobrowolny, obustronny proces uczenia się i inspirowania, który ma na celu:

• pomoc przy dokonaniu zmiany w funkcjonowaniu w roli zawodowej,
  • zwiększenie dobrostanu klientów, z którymi superwizanci pracują,
  • kształcenie i rozwój superwizora wewnętrznego, czyli umiejętności emocjonalnego dystansowania się i definiowania trudności w sytuacjach zawodowych,
  • stworzenie przestrzeni dla refleksji, rozwoju i zmiany,
  • analizę interakcji, która pozwala wychwycić nieproduktywny styl pracy klienta superwizanta bądź superwizanta,
  • spojrzenie na praktykę z meta-poziomu.

STOProcent jakości. Szkolenia w sektorze pozarządowym, Warszawa 2009, str. 135

SUPERWIZJA cz. 1