ZAPRASZAMY NA SZKOLENIA

Loga - STOP FRU NGO.PL

Stowarzyszenie Trenerów Organizacji Pozarządowych zaprasza do uczestnictwa w Festiwalu Rozwoju i Umiejętności II , czyli w szkoleniach przygotowanych przez absolwentów i absolwentki 21. Szkoły Trenerskiej. W ramach wydarzenia organizowanego w dniach 28 listopada – 1 grudnia 2019 roku będzie można wziąć udział w 7 warsztatach w Warszawie. UDZIAŁ BEZPŁATNY!

Rozwiń nowe umiejętności i zdobądź wiedzę
Wymień się swoim doświadczeniem
Poznaj ciekawe osoby, zainteresowane wspólnym tematem
Zainspiruj się do dalszego rozwoju i do podjęci nowych działań
Poszerzysz swoją perspektywę i odkryjesz nowe możliwości


Patronat medialny: portal
NGO.PL

7 szkoleń – łącznie 80 godzin szkoleniowych! W tym trzy szkolenia 2-dniowe i cztery 1-dniowe.
Uczestnicy i uczestniczki 21. Szkoły Trenerskiej, dla których wydarzenie szkoleniowe jest praktycznym podsumowaniem Szkoły Trenerskiej.

Zapewniamy

inspirujące szkolenia

trenerów i trenerki pracujących pod opieką superwizorek Stowarzyszenia STOP

innowacyjne i aktywne formy zajęć warsztatowych

materiały szkoleniowe

poczęstunek kawowy

SZKOLENIA

POBIERZOPIS WSZYSTKICH SZKOLEŃ OTWARTYCH (pdf)

rakieta - ikona1. Aktywność nie idzie spać na emeryturze

Prowadzące: Katarzyna Parzuchowska, Angela Zielińska
Twoja aktywność nie kończy się wraz z przejściem na emeryturę. Sprawdź jakie możliwości czekają na Ciebie!

mapa - ikona2. Animacja kultury w terenie. Od czego zacząć?

Prowadząca: Katarzyna Pągowska
Dowiedz się, jak planować działania w przestrzeni publicznej, żeby angażowały społeczność, nauczysz się tworzyć i zaprojektujesz własne badanie w działaniu.

3. Dobre życie w zabieganym świecie – czyli jak dbać o swoją energię osobistą

Prowadząca: Anna Rutz
Warsztat, dla tycz którzy pędzą przez życie i nie zawsze potrafią znaleźć czas na odpoczynek oraz chcą żyć zgodnie ze swoimi potrzebami i potrzebami innych.
4. Efektywna komunikacja w grupie

Prowadząca: Kaja Kaczmarek
Sprawdź jak rozmawiać ze sobą mimo różnic w sposobie komunikacji oraz jak tę różnorodność grupy przekuć we wspólny sukces.
schody i cel - ikonka5. Pierwszy krok w stronę wymarzonej pracy

Prowadzący: Krzysztof Chojecki, Klaudia Stano

Przyjdź na warsztaty i weź sprawy w swoje ręce. Postaw pierwszy krok w stronę wymarzonej pracy.
ręka z kciukiem w górę - ikona6. Jak skutecznie promować działania społeczne na Facebooku?

Prowadzący: Dariusz Kurcman
Facebook na Twoich usługach -jak praktycznie wykorzystać Facebooka aby wspierał Twoją działalność.

puzzle - ikona7. Zarządzanie różnorodnością

Prowadzące: Maja Mańkowska, Małgorzata Peretiatkowicz
Szkolenie pomoże Wam zauważyć i nazywać różnice oraz dostarczy Wam umiejętności potrzebnych do zarządzania różnorodnym zespołem.


W ramach wydarzenia odbędą się także SZKOLENIA ZAMKNIĘTE w Błoniu i Koninie (rekrutacja zamknięta).

rozmowa - ikona8. Sztuka skutecznego porozumiewania się –  warsztat dla seniorów i seniorek

Prowadzące: Małgorzata Paradowska, Anna Stankiewicz
Dzienny Dom “Senior +” w Błoniu. Warsztat o tym, jak mówić, aby inni nas słuchali oraz jak słuchać, aby inni chcieli z nami rozmawiać. Spróbujemy znaleźć sposób JAK SIĘ DOGADAĆ podejmując wspólne działania i nie pokłócić się na starcie.

Ikona - książki9. Planowanie wsparcia z wykorzystaniem schematu ICF

Prowadząca: Oksana Tsyurpita-Polańska
Konin. Szkolenie na temat wykorzystania ICF (Międzynarodowa Klasyfikacja Funkcjonowania, Niepełnosprawności i Zdrowia) w celu świadczenia efektywniejszego wsparcia dla osób z niepełnosprawnością.

MIEJSCA I TERMINY

28-29 listopada (czwartek-piątek):
9.30 – 17.00 – Aktywność nie idzie spać na emeryturze (Centrum Aktywności Międzypokoleniowej, Warszawa, Nowolipie 25B)

29 listopada (piątek):
9.30 – 17.00 – Animacja kultury w terenie. Od czego zacząć? (Stowarzyszenie Trenerów Organizacji Pozarządowych, Warszawa, ul. Nowolipki 9B)

30 listopada (sobota):
9.30 – 17.00 – Dobre życie w zabieganym świecie – czyli jak dbać o swoją energię osobistą (Stowarzyszenie Trenerów Organizacji Pozarządowych, Warszawa, ul. Nowolipki 9B)

30 listopada (sobota):
9.30 – 17.00 – Efektywna komunikacja w grupie (ZMIANA MIEJSCA: Ukraiński Dom w Warszawie, ul. Zamenhofa 1)

30 listopada – 1 grudnia (sobota – niedziela):
9.00 – 17.00 – Pierwszy krok w stronę wymarzonej pracy (Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń, Warszawa, ul. Stara 4)
9.00 – 17.00 – Jak skutecznie promować działania społeczne na Facebooku? (Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń, Warszawa, ul. Stara 4)
9.00 – 17.00 – Zarządzanie różnorodnością (Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń, Warszawa, ul. Stara 4) – SZKOLENIE ODWOŁANE

TRENERKI I TRENERZY

Krzysztof Chojecki
Krzysztof Chojecki
Magister inżynier matematyki finansowej, który porzucił karierę bankową na rzecz pomocy innym w nauce matematyki. Samodzielnie wypracował sobie nietypową ścieżkę zawodową. Jest pomysłodawcą i współtwórcą kanału pi-stacja matematyka na YouTube, prowadzi także własny kanał o nazwie szalonymatematyk. Trener nauczycieli z wykorzystywania nowoczesnych technologii w edukacji. Członek grupy Superbelrzy RP.
Dariusz Kurcman
Dariusz Kurcman
Z wykształcenia – informatyk. Z zawodu – pracownik organizacji pozarządowej. Z przekonań – idealista, który cały czas wierzy, że bez silnego  i sprawnie działającego sektora pozarządowego nie da się zbudować lepszej przyszłości. Od 16 lat związany zawodowo ze Stowarzyszeniem Integracja i Rozwój z Kielc, w którym koordynuje projekty unijne. Od 10 lat pracuje jako doradca dla organizacji pozarządowych. Trener w ramach Akademii Dobrej Komunikacji Fundacji TechSoup.
Maja Mańkowska
Maja Mańkowska
Koordynatorka i współautorka projektów edukacyjnych kierowanych do młodzieży i dorosłych pracujących z młodzieżą. Trenerka umiejętności społecznych specjalizująca się między innymi w obszarze przywództwa włączającego. Socjolożka, absolwentka Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych na Uniwersytecie Warszawskim specjalizacja Antropologia Współczesności.
Małgorzata Paradowska
Małgorzata Paradowska
Z wykształcenia socjolożka i pedagog, z powołania – animatorka społeczna. Swoją przygodę z edukacją dorosłych rozpoczęła 20 lat temu. Od 5 lat związana z Błońskim Uniwersytetem Trzeciego Wieku, gdzie uczy języka angielskiego oraz prowadzi projekty aktywizujące społeczność seniorów. W ramach projektu „Błoński Bank Czasu” prowadziła spotkania grup samopomocowych.
Katarzyna Parzuchowska
Katarzyna Parzuchowska
Edukatorka, trenerka, działaczka trzech organizacji pozarządowych, uczy innych jak zadbać o swoje zdrowie i zachować balans między aktywnościami a odpoczynkiem, miłośniczka zdrowego stylu życia i dobrej kuchni.
Katarzyna Pągowska
Katarzyna Pągowska
Animatorka i menadżerka kultury, pedagożka teatru. Związana z Fundacją Teatr Realistyczny, w której oprócz pracy teatralnej realizowała wiele działań ze społecznością. Koordynatorka, kuratorka oraz animatorka projektów z dziedziny animacji kultury i edukacji kulturalnej. Jako animatorka współpracowała m.in z: Teatrem im. Wilama Horzycy, Centrum Kultury w Lublinie, Centrum Komunikacji Społecznej Urzędu M.st. Warszawy, Bemowskim Centrum Kultury, Domem Kultury KADR, Domem Kultury Dorożkarnia, Teatrem Baj.
Małgorzata Peretiatkowicz
Małgorzata Peretiatkowicz
Socjolożka od lat zaangażowana w działania 3 sektora. Działa na rzecz równego traktowania różnych grup społecznych. Zaczynała swoje działania w organizacjach kobiecych. Związana z organizacjami działającymi na rzecz osób z niepełnosprawnością, członkini zarządu Fundacji TUS. Od lat zarządza zespołami projektowymi i zespołem Fundacji. Ma za sobą kilkaset szkoleń z zakresu budowania zespołu, w tym włączania do niego osób z niepełnosprawnością oraz planowania przestrzeni i usług w sposób dostępny dla wszystkich osób.
Kaja Kaczmarek
Kaja Kaczmarek
Andragog i trenerka. Zajmuje się edukacją dorosłych. Prowadziła szkolenia dla nauczycieli, edukatorów, młodych liderów, naukowców i instruktorów harcerskich. Współpracowała z organizacjami pozarządowymi w kraju i za granicą. Ma kilkuletnie doświadczenie w popularyzacji nauki. Obecnie zajmuje się rozwojem metod komunikacji naukowej w Centrum Nauki Kopernik. Z zamiłowania jest harcerką, komendantką jednego z warszawskich hufców harcerskich.
Anna Rutz
Anna Rutz
Na co dzień Pełnomocniczka Rektora ds. osób z niepełnosprawnościami Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, po pracy Prezeska Fundacji Elektrownia Inspiracji, której misją jest dawanie ludziom energii do działania i obalanie wszelkich stereotypów; po godzinach, trenerka, edukatorka antydyskryminacyjna i tłumaczka języka niemieckiego. Prywatnie fascynuje się nurkowaniem, medytacją, podróżami. Po majowym retreacie z elementami komunikacji bez przemocy (NVC) zrozumiała, że uważność na siebie i innych to wspaniałe metody łączenia różnych ról i życia w zgodzie ze swoimi potrzebami.
Anna Stankiewicz
Anna Stankiewicz
Z wykształcenia socjolożka i dziennikarka, od trzynastu lat związana z sektorem organizacji pozarządowych gdzie zajmuje się organizacją szkoleń i konferencji oraz koordynacją projektów. Animatorka społeczności błońskich seniorów, od trzech lat związana z Błońskim Uniwersytetem Trzeciego Wieku, gdzie koordynowała dwie edycje projektu „Błoński Bank Czasu”.
Klaudia Stano
Klaudia Stano
Trenerka i edukatorka. Na co dzień pracuje w fundacjach Katalyst Education oraz OpenStax Poland, w których współtworzy i promuje otwarte zasoby edukacyjne. Autorka warsztatów i scenariuszy lekcji z zakresu doradztwa zawodowego. Z wykształcenia analityczka danych . W wolnych chwilach pochłania książki, uprawia bouldering oraz spełnia się jako mama dwuletniej Ninki.
Oksana Tsyurpita-Polańska
Oksana Tsyurpita-Polańska
Wspiera osoby z niepełnosprawnością, prowadzi konsultacje indywidualne oraz warsztaty grupowe skierowanych do osób niepełnosprawnych i wykluczonych społecznie. Działa na rzecz integracji społecznej i aktywizacji zawodowej OzN.  Prowadzi działania animacyjne, organizuje spotkania dla pracodawców, wspiera w procesie rekrutacji i zatrudniania OzN.
Angela Zielińska
Angela Zielińska
Trenerka, coach, menedżer z kilkunastoletnim doświadczeniem w zarządzaniu. Na co pracuje w Towarzystwie Inicjatyw Twórczych “ę” gdzie jest odpowiedzialna za zarządzanie operacyjne oraz nadzorowanie ogólnopolskiego konkursu grantowego “Seniorzy w akcji” i działania wspierające Uniwersytety Trzeciego Wieku oraz Rady Seniorów.

ZGŁOSZENIA

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY (formularz otworzy się w nowym oknie)

KONTAKT

Stowarzyszenie Trenerów Organizacji Pozarządowych
Paulina Sierzputowska
biuro@stowarzyszeniestop.pl
tel. 724 737 117