Projekt rozwojowy

Skrzydła dla STOP – stabilna, atrakcyjna i profesjonalna organizacja na rynku polskim i europejskim to projekt rozwojowy, w ramach którego otrzymaliśmy wsparcie na działania statutowe oraz na rozwój instytucjonalny. Jego realizacja jest ściśle powiązana ze strategia rozwojową STOP i wprost odpowiada na nasze bieżące potrzeby:

1. Podnoszenie kompetencji trenerów i trenerek NGO zajmujących się edukacją dorosłych i działających na rzecz zmiany społecznej.
  2. Opracowanie aktualnych materiałów edukacyjnych dla trenerów i trenerek.
  3. Podniesienie atrakcyjności oferty STOP dla naszych członków i członkiń (oferta szkoleniowa oraz wejście na europejski rynek pracy).

TERMIN REALIZACJI:
1.09.2020 – 31.12.2022
NUMER UMOWY: 45/PROO/1a/2020

Projekt finansowany ze środków otrzymanych z NIW-CRSO w ramach Rządowego Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030 PROO.

CELE PROJEKTU

1. Wspieranie zaawansowanych trenerów z długoletnim stażem w dalszym rozwoju ich kompetencji zawodowych związanych z aktywnością trenerską, które pozwolą im efektywniej działać w obszarach związanych ze zmianą społeczną.
  2. Wzmocnienie eksperckiej pozycji Stowarzyszenia w Polsce.
  3. Zbudowanie eksperckiej pozycji STOP w Europie.

GŁÓWNE DZIAŁANIA

1. Kurs II stopnia  – 6 modułów szkoleniowych dla zaawansowanych trenerów i trenerek, które razem złożą się na szkołę trenerską II stopnia
  2. Szkolenia dla grup międzynarodowych (w jęz. angielskim)  – 6 kursów dla edukatorów, nauczycieli i trenerów spoza Polski (kraje EU i uczestniczące w programie Erasmus +)
  3. Podręcznik multimedialny – Materiały rozwojowe dla trenerów i trenerek (teksty i wideo)